• Odbierz prezent
Skupiając się wyłącznie na cenie bitcoina, tracisz jego największą wartość. Wywiad z Andreasem M. Antonopoulosem

Andreas M. Antonopoulos to jeden z najbardziej znanych promotorów bitcoina i kryptowalut, autor wielu książek, w tym bestsellera „Mastering Bitcoin”. Dzięki swoim pasjonującym wystąpieniom i przystępnym nagraniom edukacyjnym wprowadził do społeczności kryptowalut tysiące osób z całego świata, które za jego sprawą usłyszały o bitcoinie, stojącej za nim technologii i jego wartościach, takich jak decentralizacja,  niezależność i otwartość. Mało kto zrobił dla społeczności bitcoina tak wiele, jak Andreas. Dlatego też zaszczytem dla mnie była możliwość przeprowadzenia z nim krótkiego wywiadu podczas Polskiego Kongresu Bitcoin w Warszawie, na którym był on gościem honorowym.

 

Podczas Twojego świetnego wystąpienia na Polskim Kongresie Bitcoin, zatytułowanego „Pozostawiając cyfrowe społeczności dziwnymi”, wspomniałeś o różnorodnych, „kolorowych” społecznościach, które zawsze Cię do siebie przyciągały. Co rozumiesz przez te społeczności i co to ma wspólnego z kryptowalutami?

 Uważam, że nasze postrzeganie świata jest niesamowicie różnorodne, co więcej jako jednostki, jesteśmy w stanie doświadczyć jedynie jego niezwykle wąskiego wycinka. Większość tego jest filtrowana przez media głównego nurtu, przez marketingowy przekaz, jaki oferują nam korporacje. Stąd też współczesne pojęcie bycia „normalnym” jest bardzo ograniczone. Ja osobiście nie jestem zainteresowany taką normalnością. Chcę dostrzegać większy i szerszy zakres ludzkiej kreatywności i ekspresji. Kreatywne rozwiązania problemów biorą się właśnie z tego, że ktoś przyjmuje inną perspektywę, zaczyna patrzeć na dany problem zupełnie inaczej niż przyjęło się to robić. Wydaje mi się, że właśnie taką różnorodność i kreatywność odnalazłem w społeczności bitcoina, ale również wcześniej, na samych początkach internetu oraz w środowisku entuzjastów oprogramowania open source.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk