• Odbierz prezent
Kolejny SKOK (NIKE) upada
Z artykułu dowiesz się:

- O upadku kolejnego SKOKu
- o reakcji rynku na upadek SKOK Nike

Kolejny SKOK upada. To zła informacja dla sektora bankowego. Sprawdzamy jak rynek zareagował na tę informację.

 

Upadek SKOK Nike

Jak poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego: "Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie X Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych wydał w dniu 3 lipca 2017 r. postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Nike (SKOK Nike)".

Wcześniej, 2 czerwca 2017 r. KNF jednogłośnie zawiesiła działalność SKOK Nike, o czym informowaliśmy w ubiegłym miesiącu.

 

Wpływ na sektor bankowy

Sektor bankowy, będzie musiał uporać się z kolejnym już upadkiem SKOK. Potencjalne wypłaty z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), obciążą sektor bankowy, a pośrednio mogą wpłynąć na ceny oferowanych klientom usług. Indeks WIG-Banki zyskuje dziś jednak 1,25% o godz. 15:20.

 

Indeks WIG-Banki 03-07-2017

 

Informacja o upadku kolejnego SKOKu nie wpłynęła znacząco na kursy akcji banków. Warto jednak zauważyć, że informacja pojawiła się stosunkowo niedawno. Ponadto, rynek już wcześniej wiedział, że został złożony wniosek o upadłość SKOK Nike. Innym waznym powodem znikomego wpływu tej informacji na indeks WIG-Banki jest skala. SKOK Nike, jest małą instytucją w stosunku do sektora bankowego, w związku z czym wpływ tej informacji nie jest znaczący. Niemniej jednak, warto bacznym okiem obserwować sytuację w sektorze bankowym.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk