• Odbierz prezent
Skok kursu dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego (NZD/USD). Dzień na rynku

Środa przynosi decyzję Riksbanku, gdzie stopa procentowa powinna pozostać bez zmian, ale bank może przyjąć bardziej optymistyczne nastawienie w obliczu lepszych danych z gospodarki. Produkcja przemysłowa z Eurolandu raczej nie wpłynie na kurs euro (EUR). Po południu w USA prezes Fed Powell będzie przemawiał przez Senacką Komisja Bankową, ale nie oczekujemy, by pojawiły się tam nowe informacje.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Shanghai Composite rośnie dziś o 0,7 proc., a Hang Seng zyskuje 1 proc.

  • Wracający po jednodniowej przerwie japoński Nikkei225 rośnie o 0,7 proc. W USA futures na S&P500 wzrasta o 0,3 proc. wobec wczorajszego zamknięcia rynku kasowego na +0,17 proc. Kontrakt na DAX jest wyżej o 0,5 proc.
  • Według stanu na 11 lutego Chiny odnotowały 2015 nowych przypadków koronawirusa i 97 ofiar śmiertelnych, co sprowadza łączną liczbę potwierdzonych przypadków do 44653, a liczbę ofiar śmiertelnych do 1113.
  • Globalny nastrój poprawił się po tym, jak starszy doradca medyczny w Chinach powiedział we wtorek, że liczba nowych przypadków koronawirusa spada w niektórych prowincjach i przewiduje się, że epidemia osiągnie szczyt w tym miesiącu.
  • Na rynku walutowym panuje flauta poza NZD, który wymazuje słabość z poprzednich trzech dni. RBNZ zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopę OCR na 1 proc., ale w komunikacie utrzymał neutralny ton z jastrzębimi akcentami. Bank usunął fragmenty komunikatu sugerujące gotowość do obniżki stopy procentowej. Położył nacisk na wydatki rządowe, które zdejmą ciężar z polityki monetarnej. Bank spodziewa się, że wpływ koronawirusa będzie krótkotrwały, choć jest ryzyko, że skutki mogą być większe.
  • Rynek zakładał złagodzenia komunikatu w obliczu epidemii koronawirusa,

  • więc decyzja doprowadziła do masowego domykania krótkich pozycji. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD skoczył z 0,6410 do 0,6475.
  • Ropa WTI rośnie dziś o 1,4 proc. do 50,6 USD/b. Na rynku umacnia się optymizm wobec mniejszego wpływu koronawirusa na popytu oraz utrzymują się nadzieje, że cięcia produkcji głównych producentów będą wspierać ceny. Arabia Saudyjska chce, aby globalni producenci ropy zgodzili się na szybkie ograniczenie dostaw w odpowiedzi na koronawirusa, donoszą źródła Reutera.
  • Po negatywnej stronie mamy najnowszy raport API, według którego w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 6 mln baryłek, tj. dwukrotnie mocniej niż oczekiwano.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk