• Odbierz prezent
Sklepy z kanapkami Quiznos będą wkrótce oferować opcję płatności Bitcoinem

Quiznos, międzynarodowa sieć restauracji specjalizująca się w kanapkach, jest na progu akceptacji płatności kryptowalutami w wybranych lokalizacjach w Denver.

Klienci Quiznos w rejonie Denver wkrótce będą mogli płacić między innymi Bitcoinem. Sieć restauracji ogłosiła, że we współpracy z dostawcą płatności Bakkt, Quiznos zacznie akceptować płatności cyfrowymi aktywami w sierpniu.

Kanapki za Bitcoina

Program pilotażowy pay-with-bitcoin zostanie uruchomiony w Denver w stanie Kolorado i wiąże się z zachętami do wypróbowania systemu płatności. Każdy klient, który skorzysta z aplikacji Bakkt, aby dokonać zakupu w Quiznos, otrzyma podziękowanie w wysokości 15 dolarów w formie Bitcoinów. Platforma pozwala również na zakup kart podarunkowych, a aplikacja Bakkt posiada wbudowany program nagród lojalnościowych.

Według Marka Lohmanna, prezesa REGO Restaurant Group, właściciela Quiznos:

Współpraca z innowacyjną platformą, taką jak Bakkt, jest dla nas atrakcyjna z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że umożliwia nam akceptację Bitcoinów bezpośrednio w punkcie sprzedaży w ramach szybkiej i bezproblemowej transakcji.

Lohmann powiedział dalej, że wraz ze wzrostem popytu na alternatywne waluty cyfrowe, marka będzie nadal znajdować dostępne sposoby, aby klienci mogli ją wykorzystać i kupić posiłek.

Chief Revenue Officer w Bakkt, Sheela Zemlin dodała, że program pilotażowy będzie ściśle monitorowany i jeśli się powiedzie, zostanie rozszerzony poza Denver do innych lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. Zemlin wierzy, że partnerstwo wprowadzi unikalne doświadczenia dla klientów Quiznos. Pozwoli im na interakcję z produktem i aktywami cyfrowymi w tym samym czasie.

Więcej firm akceptujących płatności w kryptowalutach

Quiznos może być pierwszą międzynarodową siecią kanapek, która wdrożyła płatności kryptowalutowe. Wiele innych firm z branży detalicznej, rozrywkowej i spożywczej już to zrobiło.

W szczególności sport był do tej pory popularnym miejscem zaangażowania dla firm kryptowalutowych, które obsługują płatności na całym świecie. Wiele drużyn NBA i MLB umożliwia obecnie zakup biletów i towarów między innymi za pomocą Bitcoina, Ethereum i Dogecoina. Oakland Athletics i Dallas Mavericks są tego dobrymi przykładami.

Dodatkowo, wiele dużych firm akceptuje płatności w Bitcoinie, w tym PayPal, Etsy, Whole Foods, Newegg i Twitch, aby wymienić tylko kilka. Być może najlepiej znanym przykładem tego jest Tesla Motors, która akceptowała płatności kryptowalutowe przez krótki okres. Później Elon Musk zamknął tę inicjatywę z powodu obaw dotyczących kwestii środowiskowych.

BeInCrypto Polska - Sklepy z kanapkami Quiznos będą wkrótce oferować opcję płatności Bitcoinem


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk