• Odbierz prezent
Sklepy IKEA znów otwarte dla klientów!

Od soboty, 28 listopada br. sklepy IKEA zostaną otwarte dla klientów. Ponowne uruchomienie sprzedaży stacjonarnej jest możliwe dzięki decyzji rządu, która otwiera także inne gałęzie handlu, przy utrzymaniu dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie IKEA przypomina, że produkty i usługi są nadal dostępne zdalnie na IKEA.pl oraz w Aplikacji IKEA.

W sklepach IKEA będzie obowiązywał limit klientów (1 klient na 15m2), pojawią się dodatkowe stanowiska do dezynfekcji rąk dostępne w całym sklepie, a najczęściej dotykane przez klientów miejsca oraz powierzchnie wspólne będą dezynfekowane co najmniej co godzinę. Poza tym na terenie każdego sklepu wyznaczone zostaną osoby odpowiedzialne za egzekwowanie przestrzegania zasad sanitarnych przez klientów (DDM - Dystans, Dezynfekcja, Maseczka). Więcej informacji o tym jak przygotować się do bezpiecznych zakupów w sklepach IKEA znajdziesz na IKEA.pl/tesknilismy.

- Cieszymy się, że po trzech tygodniach możemy ponownie otworzyć nasze sklepy stacjonarne. Na tę decyzję czekało wielu klientów, którzy potrzebują naszych produktów, aby stworzyć w domu odpowiednie warunki do pracy zdalnej, nauki czy zabawy dla dzieci. Jesteśmy gotowi, aby zapewnić wszystkim odwiedzającym nasze sklepy pełne bezpieczeństwo podczas zakupów - mówi Karin Sköld, Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska. Od początku pandemii spełniamy najwyższe standardy w zakresie ochrony sanitarnej. Bazujemy na krajowych wytycznych oraz naszych globalnych zasadach bezpieczeństwa. Nasi pracownicy stosują zasadę dystansu społecznego, dezynfekują ręce oraz powierzchnie wspólne, noszą maseczki lub przyłbice. Jako jedni z pierwszych w Polsce konsekwentnie egzekwowaliśmy zasadę, że nie obsługujemy osób, które nie zasłaniają nosa i ust - wylicza prezeska IKEA.

Restauracje w sklepach IKEA pozostaną zamknięte. Dania z kuchni IKEA dostępne będą w dalszym ciągu na wynos. W Sklepikach Szwedzkich można za to niezmiennie kupić kultowe klopsiki szwedzkie i inne produkty do samodzielnego przygotowania w domu, świąteczne puszki imbirowych ciasteczek, pierniczki, kalendarz adwentowy czy tradycyjną korzenną zaprawę do grzanych napojów.

- Przypominamy o możliwości korzystania ze zdalnych kanałów zakupowych oraz różnych form bezpiecznego odbioru zamówień. Dzięki usłudze “Zamów i Odbierz” oraz gęstej sieci stacjonarnych i mobilnych Punktów Odbioru Zamówień w całej Polsce możemy dostarczać nasze produkty klientom w miastach, w których nie ma sklepów IKEA. Klienci mogą wygodnie i bezpiecznie odbierać w nich produkty zamówione na stronie internetowej IKEA.pl. Już dzisiaj w całym kraju funkcjonuje 49 takich miejsc spotkań z klientami. Rozwijanie zdalnych kanałów sprzedaży oraz usług pozwala nam realizować naszą wizję tworzenia lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi - podkreśla Karin Sköld.

Kolejnym krokiem w zwiększeniu dostępności produktów IKEA było wdrożenie w połowie listopada usługi „Dostawa do Paczkomatów”. Klienci mogą zamawiać na stronie internetowej IKEA.pl w przystępnych cenach artykuły lub produkty wyposażenia wnętrz i odbierać zamówienia w jednym z ponad 9 tysięcy Paczkomatów InPost w całej Polsce. Ofertę odbioru produktów uzupełniają uruchomione testowo w Warszawie (Targówek) i Łodzi Skrytki IKEA, z których klienci mogą odbierać zamówienia o dowolnej porze dnia i nocy. Produkty zakupione za pośrednictwem Aplikacji Mobilnej IKEA oraz serwisu IKEA.pl klienci mogą otrzymywać również bezpośrednio do domów.

W nowo uruchomionym Centrum Urządzania Wnętrz klienci IKEA otrzymają też zdalną pomoc w planowaniu swoich przestrzeni. Usługa świadczona jest również na potrzeby firm. Dotychczas na stronie IKEA dostępne były narzędzia do planowania kuchni czy szaf. Od teraz klienci mogą korzystać również z kompleksowego wsparcia w zakresie projektowania wnętrz.

Jak kupować w IKEA bez wychodzenia z domu?

Gdzie można odebrać zamówienia internetowe?

  • W sklepie IKEA
  • W stacjonarnym lub mobilnym Punkcie Odbioru Zamówień IKEA
  • W dostawie do Paczkomatów
  • W Skrytce IKEA (Warszawa Targówek, Łódź)
  • W dostawie do domu

Jednocześnie informujemy, że jeśli termin zwrotu produktu upłynął w okresie zamknięcia sklepów IKEA, czas na dokonanie zwrotu jest przedłużony do 31.03.2021 r. Jeśli sytuacja nie pozwoliła na wykorzystanie elektronicznego kodu rabatowego przypisanego do konta IKEA Family, termin jego ważności zostanie automatycznie przedłużony do 31 marca 2021 r.

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk