• Odbierz prezent
Skinwallet złożył Dokument Informacyjny na GPW

Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, złożył w trybie formalnym Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka ma zamiar zadebiutować na tzw. małej giełdzie na przełomie lipca i sierpnia. Poza finalizacją prac nad debiutem giełdowym, spółka obecnie intensywnie pracuje nad rozwojem platformy, marketplace – miejsca bezpośredniego handlu dobrami między graczami.

- Złożenie Dokumentu Informacyjnego na GPW zbliża nas do końca drogi w kierunku rynku kapitałowego jakim jest debiut na rynku NewConnect. Obecnie czekamy na pozytywną decyzję giełdy w sprawie dopuszczenia akcji do obrotu. Mamy nadzieję na szybki proces decyzyjny, by inwestorzy mogli kupić nasze akcje bezpośrednio na rynku w przeciągu najbliższych kilku tygodni – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Skinwallet został założony w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, jest to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo. Jej dominującym rynkiem aktywności jest gra Counter-Strike: Global Offensive, ale dostępny jest również na niej handel przedmiotami z innych gier jak m.in. Dota 2, Team Fortress2. Platforma ma w najbliższych planach regularne poszerzanie bazy dóbr do handlu o przedmioty z kolejnych gier. Na tle konkurencji Skinwallet wyróżnia się możliwością szybkiej wyceny oraz sprzedaży przedmiotów za gotówkę. Platforma spotkała się z przyjaznym odbiorem wśród graczy, zbierając około 80% pozytywnych recenzji na stronie Trustpilot.

Platforma w I kwartale tego roku osiągnęła rekordowe przychody w wysokości 2,7 mln zł, a w marcu po raz pierwszy przekroczyła próg rentowności. Dynamiczny rozwój spółki miał swoje potwierdzenie również w II kwartale br., w którym spółka zwiększyła zarówno liczbę aktywnych użytkowników, jak i przychody (o dodatnim wyniku netto), które utrzymały się na poziomie powyżej 1 mln zł miesięcznie.

Spółka obecnie pracuje nad wdrożeniem nowej platformy – marketplace, która będzie miejscem handlu przedmiotami cyfrowymi bezpośrednio między graczami. W swoim aktualnym produkcie, Skinwallet regularnie wprowadza na platformę nowe systemy płatności pozwalające dotrzeć do nowych użytkowników oraz kolejnych rynków. W maju, dzięki wdrożeniu systemu płatniczego Qiwi, a jednocześnie największego dostawcy rozwiązań płatniczych na rynkach rosyjskojęzycznych, platforma Skinwallet stała się zdecydowanie bardziej dostępna dla użytkowników z Rosji, Ukrainy czy Białorusi.

- Wprowadzanie nowych funkcjonalności na platformę oraz wdrażanie kolejnych systemów płatności, przekłada się bezpośrednio na atrakcyjność Skinwallet w oczach naszych obecnych i potencjalnych użytkowników – dodaje Kornel Szwaja.

O spółce

Skinwallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, która powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, a obecnie jest w trakcie przygotowania dokumentacji związanej z debiutem na NewConnect. Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, platforma umożliwia również handel przedmiotami z gry Dota 2 oraz Team Fortress 2, a w kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie możliwości handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier. Skinwallet wykorzystując własne algorytmy doprowadza do efektywnego połączenia pomiędzy sprzedającymi i kupującymi wspomagając płynność w obrocie dobrami cyfrowymi. Głównym wyróżnieniem na tle konkurencji jest możliwość natychmiastowej (automatycznej) wyceny i sprzedaży przedmiotów za pieniądze. W II połowie 2020 r. spółka planuje wdrożyć funkcjonalności umożliwiające graczom dokonywanie bezpośrednich transakcji oraz wymianę usług między nimi.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk