• Odbierz prezent
Skinwallet zadebiutuje na NewConnect 2 września

GPW wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji spółki Skinwallet na rynku NewConnect. Właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo dołączy do grona spółek notowanych na warszawskiej giełdzie 2 września br. Skinwallet będzie pierwszą spółką z pogranicza rynku gamingu, e-sportu oraz handlu dobrami cyfrowymi, która zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Jest to również pierwsza spółka portfelowa funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, która będzie notowana na GPW. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu uczestniczyło INC S.A.

- Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad rozwojem platformy, dodając do niej kolejne funkcjonalności oraz przygotowując start Marketplace. Debiut na NewConnect to dla nas ukoronowanie ciężkiej pracy, którą włożyliśmy w rozwój spółki. Bardzo się cieszymy, że po miesiącach przygotowań dołączymy do zaszczytnego grona spółek giełdowych – mówi Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydowała, że akcje Skinwallet zadebiutują na rynku NewConnect 2 września. Na początku 2020 r. spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, której celem było pozyskanie finansowania na rozwój spółki, m.in. budowę Marketplace. W emisji akcji udział wzięło ponad 50 inwestorów, którzy zainwestowali łącznie 3,4 mln zł. Kolejna grupa inwestorów dołączyła do Skinwallet w ramach transakcji sprzedaży istniejących akcji przez jednego z akcjonariuszy: w przeprowadzonej na początku czerwca transakcji wycena Skinwallet była 30 proc. wyższa niż na początku 2020 r.

- Już w najbliższych miesiącach chcemy wystartować z drugim filarem działalności spółki, czyli platformą w modelu Marketplace. Umożliwi nam to sprzedaż przedmiotów we własnym ekosystemie oraz zaspokoi potrzeby graczy, którzy wolą uzyskać wyższą cenę za swoje przedmioty i nie przeszkadza im wydłużony termin finalizacji transakcji. Będzie to miejsce w którym gracze będą mogli handlować dobrami cyfrowymi bezpośrednio między sobą, a Skinwallet będzie dla nich gwarantem bezpiecznej transakcji. Rozszerzymy więc portfolio usług i wyjdziemy do nowych użytkowników, ale przede wszystkim otworzymy się na kilkukrotnie większy rynek. – dodaje Kornel Szwaja.

Platforma Skinwallet oferuje możliwość łatwej i bezpiecznej sprzedaży dóbr cyfrowych, czyli wirtualnych przedmiotów z gier (m.in. Counter Strike: Global Offensive, Dota 2 czy Team Fortress 2). Jest to jeden z największych serwisów skupujących dobra cyfrowe z gier metodą mass-deposit na rynku i największa polska strona zajmująca się handlem takimi dobrami. Od początku istnienia Skinwallet systematycznie ulepsza swoją platformę: rozszerza bazę o przedmioty z kolejnych gier, wdraża popularne systemy płatności oraz wprowadza serwis na nowe rynki. Platforma Skinwallet funkcjonuje na rynku od 2017 r., natomiast spółka w swojej obecnej formie działa od 2019 r.

Skinwallet od samego początku rozwijany jest jako projekt venture buildingowy funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, który posiada 58,4 procent akcji spółki i jest jej głównym akcjonariuszem. Platforma do obrotu dobrami cyfrowymi jest pierwszą spółką z portfela funduszu, której akcje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku giełdowym.

***

O spółce

Skinwallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, która powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, a w najbliższym okresie ma mieć swój debiut na rynku NewConnect. Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, platforma umożliwia również handel przedmiotami z gry Dota 2 oraz Team Fortress 2, a w kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie możliwości handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier. Głównym wyróżnieniem na tle konkurencji jest możliwość natychmiastowej (automatycznej) wyceny i sprzedaży przedmiotów za pieniądze. Jeszcze w tym roku spółka planuje wdrożyć funkcjonalności umożliwiające graczom dokonywanie bezpośrednich transakcji pomiędzy sobą oraz wprowadzić do oferty możliwość świadczenia przez graczy usług wspomagających innych graczy.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk