• Odbierz prezent
Skinwallet wśród sponsorów charytatywnego turnieju CS:GO - Fight Before Christmas
fot. freepik.com

Środki zebrane podczas eventu wesprą fundację Rethink Mental Illness. Skinwallet, właściciel platform do handlu dobrami cyfrowymi, został jednym ze sponsorów Fight Before Christmas - charytatywnego turnieju CS:GO. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 6 grudnia br., jest GRID Esports. Celem było wsparcie londyńskiej fundacji charytatywnej Rethink Mental Illness, zajmującej się budowaniem świadomości wokół zdrowia psychicznego. Impreza odbyła się na platformie streamingowej Twitch.

Skinwallet jest jednym z wiodących serwisów związanych z handlem dobrami cyfrowymi. Posiada dwie platformy działające w modelu instant oraz marketplace.

- Rethink Mental Illness to brytyjska organizacja charytatywna, której celem jest budowanie świadomości
w kwestiach dotyczących zdrowia psychicznego. Edukacja na ten temat jest niezwykle ważna, szczególnie
w grupie młodych ludzi, którzy stanowią dużą część społeczności zbudowanej wokół gamingu i e-sportu
– mówi Kornel Szwaja, prezes Skinwallet. – Cieszymy się, że jako sponsor mogliśmy wesprzeć wydarzenie mające taki cel i wsparcie wielu znanych w branży postaci. Dziękujemy organizatorowi, czyli GRID Esports,
a także pozostałym partnerom:
TheEsportsBible i Xtrfy. Mamy nadzieję, że Fight Before Christmas stanie się grudniową tradycją – dodaje.

Z inicjatywy organizatora rozgrywki odbyły się w mieszanych składach - przy formułowaniu drużyn brano pod uwagę m.in. równy udział mężczyzn i kobiet. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną impreza odbyła się online i streamowana była w serwisie Twitch. Oglądający mogli w dowolnym momencie wesprzeć cel wpłatami, które zostały w całości przekazane fundacji.

- Pandemia pokazała, jak ważne jest skupienie uwagi na kwestiach związanych z dobrostanem psychicznym. W czasie pierwszego lockdownu odnotowaliśmy bardzo duże zwiększenie ruchu na naszej platformie, co potwierdza, że młodzi ludzie zwrócili się wtedy ku rozrywkom online. Chcemy wykorzystać ten wzrost zainteresowania graczy i przyczynić się do działań edukacyjnych w tej kwestii – uzupełnia Kornel Szwaja.

Skinwallet działa od 2019 roku. W modelu instant platforma pozwala użytkownikom sprzedawać wirtualne przedmioty za pieniądze – uzyskują przy tym natychmiastową wycenę. Uruchomiony 5 października model marketplace – Skinwallet Market – aktualnie umożliwia użytkownikom zakup dóbr cyfrowych, a docelowo będzie obsługiwać zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży bezpośrednio pomiędzy użytkownikami.

O spółce:

Skinwallet jest właścicielem platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, funkcjonujących w dwóch modelach: instant oraz marketplace. Skinwallet Instant umożliwia użytkownikom pozyskanie natychmiastowej wyceny i sprzedaż dóbr cyfrowych za pieniądze. Skinwallet Market docelowo umożliwiać będzie handel wirtualnymi przedmiotami z gier bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, obsługując zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży. Najważniejszym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, jednak platformy obsługują również handel przedmiotami
z gier Dota 2 oraz Team Fortress 2.

Spółka Skinwallet powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder. Od 2 września br. jest notowana na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk