• Odbierz prezent
Skinwallet uruchomił nowe funkcjonalności platformy Skinwallet Market
fot. freepik.com

Skinwallet, pierwsza spółka z sektora e-sportu notowana na warszawskiej giełdzie, uruchomił dzisiaj część sprzedażową platformy Market. Wśród nowych narzędzi jest przede wszystkim możliwość wymiany i handlu bezpośrednio pomiędzy użytkownikami. Tym samym Market uzupełnia działanie drugiej platformy, Skinwallet Instant, która umożliwia natychmiastową sprzedaż dóbr cyfrowych przez użytkowników.

Platforma Skinwallet Market została uruchomiona 5 października br. W dotychczasowym kształcie umożliwiała kupno dóbr cyfrowych z katalogu Skinwallet. Uruchomione dzisiaj funkcjonalności pozwalają na handel i wymianę aktywów bezpośrednio pomiędzy użytkownikami. Otwiera to spółkę na zupełnie nowe rynki.

Poza marketplace, Skinwallet jest także właścicielem platformy działającej w modelu instant, oferującej usługę sprzedaży wirtualnych przedmiotów z natychmiastową wyceną i wypłatą środków.

- Skinwallet Instant oferuje natychmiastową wycenę i wypłatę środków za zakupione przedmioty. Skinwallet Market pozwala na handel bezpośrednio między użytkownikami, ale z realizacją transakcji w dłuższej perspektywie czasowej. Prowizja Skinwallet utrzymuje się średnio na poziomie 15-20 proc. - mówi Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Aktualnie Market odpowiada za 40 proc. wartości wszystkich dóbr cyfrowych sprzedanych przez Skinwallet od momentu jego uruchomienia. Platforma zgromadziła już ponad 12 tys. aktywnych użytkowników.

- Dzięki uruchomieniu nowych funkcjonalności Marketu dysponujemy wszystkimi opcjami niezbędnymi w naszym ekosystemie. Możliwości, które od dziś oferujemy, pozwalają graczom na swobodne nabywanie i obrót dobrami wirtualnymi w wybranej przez nich formie. Rozpoczynamy tym samym etap skalowania działalności platformy, w tym wdrażamy intensywne działania na rzecz pozyskiwania nowych użytkowników - dodaje Kornel Szwaja.

Przychody Skinwallet w III kwartale br. wyniosły 2,9 mln zł, czyli 73 proc. więcej niż w tym samym kwartale ubiegłego roku. W okresie od 1 stycznia do 30 września br. wysokość przychodów Skinwallet wyniosła
9,7 mln zł w porównaniu do 3,6 mln zł odnotowanych w analogicznym okresie roku wcześniejszego.

O spółce:

Skinwallet jest właścicielem platform do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, funkcjonujących w dwóch modelach: instant oraz marketplace. Skinwallet Instant umożliwia użytkownikom pozyskanie natychmiastowej wyceny i sprzedaż dóbr cyfrowych za pieniądze. Skinwallet Market docelowo umożliwiać będzie handel wirtualnymi przedmiotami z gier bezpośrednio pomiędzy użytkownikami, obsługując zarówno transakcje kupna, jak i sprzedaży. Najważniejszym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, jednak platformy obsługują również handel przedmiotami z gier Dota 2 oraz Team Fortress 2.

Spółka Skinwallet powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder. Od 2 września br. jest notowana na rynku NewConnect.

 

Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk