• Odbierz prezent
Skinwallet kontynuuje wzrost i otwiera się na rynki rosyjskojęzyczne

Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, kontynuuje dynamiczny rozwój. Maj to kolejny miesiąc, w którym spółka zwiększyła przychody oraz liczbę aktywnych użytkowników platformy - w porównaniu z majem ubiegłego roku ich liczba wzrosła aż 6-krotnie. Równolegle spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który został już złożony na GPW w trybie roboczym.

- Niezmiennie, od ponad 12 miesięcy z sukcesem realizujemy strategię, której rezultatem jest ciągły wzrost przychodów oraz aktywnych użytkowników. Pozwoliło nam to zamknąć kolejny miesiąc z rekordowymi przychodami oraz zyskiem netto. Wdrażamy nowe systemy płatnicze oraz kontynuujemy prace nad uruchomieniem marketplace, aby jeszcze zwiększyć ponadprzeciętne tempo wzrostu działalności – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

Spółka nieustannie rozszerza dostępność i funkcjonalności platformy m.in. poprzez wdrażanie nowych systemów płatniczych. W maju na platformę wdrożony został Qiwi – system płatniczy, z którego korzysta aż 20 mln aktywnych użytkowników na całym świecie. Szczególną popularnością cieszy się on w rosyjskojęzycznych krajach Europy Wschodniej (przede wszystkim w Rosji, ale też na Ukrainie oraz Białorusi).

- W maju ostatecznie zaimplementowaliśmy na naszej platformie system płatniczy Qiwi. Dzięki tej integracji gracze z rosyjskojęzycznych krajów Europy Wschodniej będą mogli swobodnie wypłacać środki pozyskane ze sprzedaży przedmiotów z gier. Jesteśmy przekonani, że dzięki wprowadzeniu na platformę Skinwallet najpopularniejszego systemu płatniczego w tych krajach oraz aktywnej promocji zwiększymy świadomość marki w tym regionie, co będzie miało duże znaczenie z perspektywy uruchomienia marketplace – mówi Kornel Szwaja.

Skinwallet jest też coraz bliżej wejścia na rynek NewConnect. Spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który zostanie złożony na GPW po zakończeniu procesu dematerializacji akcji.

O spółce

Skinwallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, która powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, a obecnie jest w trakcie przygotowania dokumentacji związanej z debiutem na NewConnect. Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, platforma umożliwia również handel przedmiotami z gry Dota 2 oraz Team Fortress 2, a w kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie możliwości handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier. Głównym wyróżnieniem na tle konkurencji jest możliwość natychmiastowej (automatycznej) wyceny i sprzedaży przedmiotów za gotówkę. W drugiej połowie 2020 r. spółka planuje wdrożyć funkcjonalności umożliwiające graczom dokonywanie bezpośrednich transakcji pomiędzy sobą oraz wprowadzić do oferty możliwość świadczenia przez graczy usług wspomagających innych graczy.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk