• Odbierz prezent
Skinwallet kontynuuje dynamiczny rozwój w kwietniu

Skinwallet, właściciel platformy do handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, nie zwalnia tempa i kontynuuje dynamiczny rozwój. Kwiecień to kolejny miesiąc, w którym spółka zwiększyła liczbę aktywnych użytkowników oraz przychody. W połączeniu z wcześniejszymi wzrostami oznacza to, że miesięcznie na platformie transakcji dokonuje ponad 4-krotnie więcej użytkowników niż jeszcze w grudniu 2019 r. Równolegle spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym.

- Nasza platforma kontynuuje dynamiczny rozwój. Pomimo rosnącej bazy porównawczej, już kolejny raz w tym roku udało się nam istotnie zwiększyć bazę aktywnych użytkowników. Kwiecień był również drugim miesiącem z rzędu z dodatnim wynikiem netto. – komentuje Kornel Szwaja, prezes Skinwallet.

W minionym miesiącu spółka wdrożyła nowy system płatniczy Tipalti. Jest to globalne rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom skorzystanie z lokalnych form wypłat dopasowanych do potrzeb użytkowników, takich jak przelewy do lokalnych banków, czeki czy lokalne e-wallety.

- W kwietniu, oprócz wdrożenia systemu Tipalti, podpisaliśmy umowę z systemem płatniczym Qiwi. To dla nas strategiczny ruch, gdyż jest to największy dostawca rozwiązań płatniczych na rynku rosyjskojęzycznym. Dzięki tej integracji, użytkownicy przede wszystkim z Rosji, ale też i Ukrainy oraz Białorusi będą mogli w swobodny sposób wypłacać środki pozyskane ze sprzedaży posiadanych przez siebie przedmiotów z gier. Na tych rynkach szczególnie popularna jest Dota2, a CS:GO ma znaczący udział w rynku. – mówi Kornel Szwaja.

Skinwallet jest też coraz bliżej wejścia na rynek NewConnect. Spółka kończy prace nad Dokumentem Informacyjnym i liczy na giełdowy debiut jeszcze przed wakacjami.

- Liczymy na debiut na NewConnect, jeszcze przed wakacjami, choć w obecnej sytuacji to bardzo ambitny cel. Chcemy kontynuować dynamiczny wzrost, dlatego intensywnie pracujemy nad wdrożeniem marketplace – platformy handlu dobrami cyfrowymi bezpośrednio miedzy graczami. Chcemy ją uruchomić w ciągu kilku najbliższych tygodni. – dodaje Kornel Szwaja.

O spółce

Skinwallet to platforma handlu dobrami cyfrowymi w grach wideo, która powstała w ramach funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder, a obecnie jest w trakcie przygotowania dokumentacji związanej z debiutem na NewConnect. Głównym rynkiem aktywności spółki jest gra Counter-Strike: Global Offensive, platforma umożliwia również handel przedmiotami z gry Dota 2 oraz Team Fortrest 2, a w kolejnych miesiącach planowane jest uruchomienie możliwości handlu dobrami cyfrowymi z kolejnych gier. Skinwallet wykorzystując własne algorytmy doprowadza do efektywnego połączenia pomiędzy sprzedającymi i kupującymi wspomagając płynność w obrocie dobrami cyfrowymi. Głównym wyróżnieniem na tle konkurencji jest możliwość natychmiastowej (automatycznej) wyceny i sprzedaży przedmiotów za gotówkę. W połowie 2020 r. spółka planuje wdrożyć funkcjonalności umożliwiające graczom dokonywanie bezpośrednich transakcji oraz wymianę usług między nimi.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk