• Odbierz prezent
Skalp na DAX z wykorzystaniem niskiego interwału czasowego M5/M1

Opiszę dziś jedną ze strategii, którą z powodzeniem stosuję na niemieckim indeksie DAX. Opiera się tylko na jednym mierzeniu Fibo, jest więc bardzo prosta. A co najważniejsze: działa dobrze od ponad pół roku.

 


Chciałbyś zacząć swoją przygodę na rynku forex i cfd? Polecamy kompletny pakiet edukacyjny, dzięki któremu nauczysz się na co szczególnie zwracać uwagę na rynku i jak szukać okazji inwestycyjnych. Pakiet obejmuje 100 godzin kursów online z ekspertami rynków finansowych z Polski i z zagranicy. To jedyny na rynku tak obszerny poradnik.

Pobierz bezpłatny pakiet edukacyjny!

Nie masz jeszcze konta handlowego? Założysz je w kilku krokach tutaj.


 

Czy można ją stosować również na innych instrumentach? Można próbować, jednak przebadałem ją tylko na DAXie i nie mogę zapewnić, że będzie się ona tak samo sprawdzać na innych instrumentach. Pamiętajmy, że każdy instrument ma swoją specyfikę, do której należy dobrać parametry takie jak moment wejścia, Take Profit, Stop Loss. Należy mieć także na uwadze średnią dzienną zmienność. Na rynku OTC mamy instrumenty, które wykonują duże dzienne zasięgi, ale również takie na których te ruchy są mniejsze.

 

Podstawowe informacje o strategii:

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk