• Odbierz prezent
SIMTERACT S.A.: Ujawnienie informacji o realizowanej produkcji gry Train Life (2021-03-18 18:38)
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr2/2021
Data sporządzenia: 2021-03-18
Skrócona nazwa emitenta
SIMTERACT S.A.
Temat
Ujawnienie informacji o realizowanej produkcji gry Train Life
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Simteract S.A. z siedzibą w Lublinie („Emitent”) informuje, że w dniu 18 marca 2021 roku Emitent pozyskał informację o tym, że partner Emitenta, spółka Nacon SAS z siedzibą w Lesquin we Francji, należąca do grupy Bigben Interactive („Nacon”), jako wydawca gry przekazał do publicznej wiadomości szczegóły o grze, do tej pory znanej pod roboczym tytułem Projekt #1.
Zapowiadając wydanie gry Train Life Nacon przekazał informację dotyczącą tematyki gry, tj. symulator pociągu, nazwy i logo gry oraz wiodących mechanik gry. Gracz, oprócz wyzwań związanych z prowadzeniem pociągu w realistycznie odwzorowanej Europie, będzie również miał możliwość budowania własnej firmy kolejowej: zatrudniania maszynistów, kupowania lokomotyw czy zdobywania kontraktów logistycznych. Train Life jest jedną z pierwszych gier w kluczowej symulacyjnej serii Nacon pod marką „LIFE”.
Produkcja Train Life trwa od listopada 2019 roku, a zakończenie prac jest planowane w 2021 roku. W najbliższym czasie Nacon planuje przekazać dalsze informacje na temat Train Life, w tym zostaną zaprezentowane materiały graficzne dotyczące gry.
W ramach Train Life są wykorzystywane autorskie komponenty Emitenta, takie jak 3D World Generator, City Generator i Road Tool, które umożliwiają połączenie symulacji jazdy (kierowania) pociągiem oraz bogatego świata gry z uwzględnieniem odwzorowań realnego otoczenia.
Dla Emitenta tworzenie realistycznej gry związanej z koleją jest efektem spójnej strategii rozwoju i wykorzystaniem budowanego przez lata know how. W 2016 roku do użytku został oddany profesjonalny symulator pociągu, który Emitent tworzył wraz z globalnym producentem symulatorów New York Air Break. Od 2020 roku natomiast, Emitent realizuje projekt badawczo-rozwojowy związany z technologią generowania realistycznych wizualizacji tras kolejowych, na który otrzymał grant w wysokości 3,18 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Emitent liczy, że gra Train Life znajdzie duże uznanie wśród użytkowników - oferując nowatorską propozycję rozgrywki i koncepcji środowiska gry.
W ocenie Emitenta powyższe informacje mogą mieć znaczący wpływ na kształtowanie się sytuacji finansowej i majątkowej Emitenta.


MESSAGE (ENGLISH VERSION)SIMTERACT SPÓŁKA AKCYJNA
(pełna nazwa emitenta)
SIMTERACT S.A.
(skrócona nazwa emitenta)(sektor wg. klasyfikacji GPW w W-wie)
20-262Lublin
(kod pocztowy)(miejscowość)
Bohdana Dobrzańskiego3
(ulica)(numer)
+48 502 900 107+48 81 46 36 181
(telefon)(fax)
(e-mail)(www)
9462665230
(NIP)(REGON)
PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-03-18Marcin JaśkiewiczPrezes Zarządu
2021-03-18Grzegorz OciepkaCzłonek Zarządu

ESPI

ESPI - Komunikaty spółek

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk