• Odbierz prezent
SimFabric stawia na rozwój działalności w zakresie B+RSpółka ubiega się o dofinansowanie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego – Space Engine Lab

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, złożył do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej wniosek o dofinansowanie budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego – Space Engine Lab. Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 25 mln zł. Spółka w ramach konkursu 1/2.1/2020 do działania 2.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, chce pozyskać finansowanie w wysokości 60 proc. wspomnianej kwoty. Celem stworzenia Space Engine Lab będzie prowadzenie prac badawczo-rozwojowych na rzecz tworzenia innowacyjnych produktów - komercyjnego symulatora badawczo-rozwojowego dla przemysłu kosmicznego i rozrywkowego oraz systemu do digitalizacji przestrzennej i pomiaru ruchu. Uruchomienie realizacji projektu Centrum Badawczo-Rozwojowego planowane jest w czwartym kwartale br.

- Działania w obszarze badawczo-rozwojowym są jednym z głównych filarów realizacji naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Istotnym jej elementem jest m.in. tworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych, dlatego też kolejnym krokiem jaki chcemy podjąć jest budowa Centrum Badawczo Rozwojowego – Space Engine Lab. Prace w tym zakresie zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku, zakładamy że realizacja całego przedsięwzięcia potrwa około 3 lata – mówi Emil Leszczyński, przewodniczący rady nadzorczej SimFabric. - Jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu zespołu i podmiotów współpracujących stworzymy nowoczesne zaplecze, które pozwoli nam realizować ambitne projekty o wysokim potencjale rynkowym – dodaje.

Stworzenie przez SimFabric infrastruktury B+R ma być punktem wyjścia do realizacji kluczowego założenia agendy badawczo-rozwojowej projektu Space Engine Lab, którym jest opracowanie własnego silnika graficznego Space Engine 3D. Narzędzie to posłuży do tworzenia superrealistycznych symulatorów przestrzeni kosmicznej, kierowanych zarówno do przemysłu rozrywkowego, jak i do największych Agencji Kosmicznych.

W przygotowaniu wspomnianych rozwiązań, Centrum będzie korzystało z technologii fotogrametrii, MoCap, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i własnych narzędzi oraz rozwiązań informatycznych.

W ramach realizacji agendy badawczej projektu, warszawskie studio nawiąże również współpracę z dwoma uczelniami wyższymi - Uniwersytetem Śląskim w Katowicach oraz Uniwersytetem Zielonogórskim w Zielonej Górze. Listy intencyjne w tym zakresie zostały już podpisane.

- Przygotowywanie wniosku, procedury i planów stworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku. Wybrany został teren i wstępny kosztorys oraz wykonawca. Z uwagi na pandemię istniało prawdopodobieństwo, że rozpoczęcie realizacji zmuszeni będziemy przesunąć na rok kolejny. Biorąc pod uwagę kolejne etapy odmrażania gospodarki oraz stopniowy powrót do przedsięwzięć inwestycyjnych i budowlanych, mamy nadzieję, że w czwartym kwartale 2020 roku przystąpimy do realizacji naszych planów budowy Space Engine Lab. O poszczególnych decyzjach w kwestii dofinasowania projektu będziemy informować na bieżąco – mówi Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk