• Odbierz prezent
SimFabric rozpoczął negocjacje z jednym z największych wydawców gier komputerowych na świecie!

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo z grupy PlayWay, rozpoczął proces negocjacji z jednym z największych wydawców gier komputerowych na świecie. Spółki ustalają zasady, warunki i parametry finansowe ewentualnej współpracy. Celem rozmów jest zawarcie umowy wydawniczej umożliwiającej wydanie przez globalnego partnera jednej z gier należących do portfolio SimFabric. W maju spółka zawarła największy w swojej historii kontrakt warty 8 mln zł z koncernem Koch Media GmbH. Znany na świecie producent i dystrybutor gier, filmów i oprogramowania zajmie się wydaniem, sprzedażą i marketingiem dwóch tytułów spółki w wersji na PC oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

- Rozpoczynamy proces negocjacji z kolejnym międzynarodowym partnerem doskonale znanym w branży gier wideo. Z uwagi na obowiązującą nas poufność, na tym etapie nie możemy jeszcze ujawnić nazwy firmy z którą rozmawiamy – informuje Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric. – Planowany termin zakończenia negocjacji ustaliliśmy na termin 30 lipca br. Informacja o zawarciu prawnie wiążącej umowy lub o zakończeniu negocjacji w inny sposób, zostanie przez nas przekazana za pośrednictwem raportu bieżącego. Mamy nadzieję, że cały proces zakończy się pomyślnie, jesteśmy dobrej myśli – dodaje.

W maju SimFabric poinformowało o zawarciu umowy z innym bardzo znanym partnerem w branży gier – Koch Media GmbH. Podpisany kontrakt opiewa na 8 mln zł. W ramach umowy globalny producent i dystrybutor gier, filmów i oprogramowania stał się właścicielem 50 proc. praw autorskich do dwóch gier SimFabric. Koch Media zobowiązało się także do wydania tych tytułów w wersji na komputery PC oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One – Umowa z Koch Media to obecnie największy w historii spółki kontrakt. Dzięki niemu budowany jest solidny fundament pod dalszy rozwój naszego studia. Przyspieszamy nasze decyzje dotyczące przejścia na główny parkiet GPW, uruchomienia nowego filaru działalności, jakim są projekty mobilne oraz przygotowania polityki dywidendowej – mówi Julia Leszczyńska, prezes SimFabric SA.

Umowa z Koch Media obejmuje również plany wydania tytułów ustalonych przez spółki na konsole nowej generacji: PlayStation 5 oraz Xbox Series X, a także opracowanie do nich dodatków. SimFabric nie ujawniło jeszcze które gry są przedmiotem umowy. – Dziś mogę zdradzić, ze chodzi o nasze dwa projekty z największymi budżetami w historii spółki. Szczegóły zostaną ogłoszone przy okazji uruchamiania światowej kampanii promocyjnej i marketingowej przez koncern Koch Media GmbH – mówi Emil Leszczyński.

Premiery gier w wersji na komputery PC oraz konsole planowane są w 2021 roku.

W bieżącym roku SimFabric planuje wydać sześć produkcji własnych, z których pięć będzie symulatorami: Farm&Fix 2020, ElectriX, Moon Village, Mushrooms: Forest Walker i Flipper Mechanic. Szóstą produkcją jest horror-psychologiczny tworzony na podstawie prozy amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta i stworzonej przez niego mitologii Cthulhu, pod tytułem Cthulhu: Books of Ancients.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Do tej pory spółka wydała łącznie dziewięć gier na konsole Nintendo Switch, trzy na PlayStation 4 oraz dwie na PC. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych.

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk