• Odbierz prezent
SimFabric poszerza portfolio produkcyjno-wydawnicze o Train Mechanic Simulator VR

SimFabric SA, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, podpisał umowę z PlayWay SA na wydanie gry Train Mechanic Simulator VR. Spółka zajmie się także dostosowaniem tytułu do wymagań technologii wirtualnej rzeczywistości. Projekt będzie gotowy w drugim kwartale 2021 roku.

- Jednym z elementów strategii SimFabric jest wieloplatformowość wydawanych przez nas tytułów, dotyczy to także gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości. Dostrzegamy ogromny potencjał tej technologii i chcemy być jej beneficjentem, właśnie dlatego pozyskaliśmy do naszego portfolio pierwszy tytuł, który przystosujemy do wymagań gogli wirtualnej rzeczywistości. Chodzi o Train Mechanic VR, którego właścicielem jest PlayWay – informuje Julia Leszczyńska, prezes zarządu SimFabric SA. – Ostanie miesiące były złotym czasem dla VR-u, który skorzystał na epidemii koronawirusa. Sprzedaż urządzeń w tym czasie mocno urosła, zwłaszcza w USA, gdzie niemal cały sprzęt VR został wyprzedany. Będziemy dokładnie badać ten rynek pod kątem potencjału sprzedaży. Niewykluczone, że będzie to nasz kolejny kluczowy filar strategii rozwoju – dodaje.

Z tytułu zawartej umowy z PlayWay-em SimFabric przysługuje wynagrodzenie w wysokości 100 proc. zysków ze sprzedaży Train Mechanic Simulator VR, po potrąceniu obowiązkowych opłat naliczanych przez platformy dystrybucji cyfrowej. Wynagrodzenie wypłacane będzie na podstawie miesięcznych raportów sprzedaży gry. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Premiera Train Mechanic Simulator VR planowana jest na drugi kwartał 2021 r.

***

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk