• Odbierz prezent
Silna zwyżka CDPROJEKT broni indeks WIG20 przed mocniejszym spadkiem - analiza FW20

Na zamknięciu tygodnia pojawił się niewielki spadek w obszarze największych spółek. Generalnie zniżkowała większość spółek WIG20, pogorszenie nastrojów było obserwowane dla sektora bankowego, paliwowego, energetyki oraz spółek handlowych (z odzieżówką włącznie). Przed mocniejszym spadkiem indeksu broniła mocna zwyżka CDPROJEKT.

Na wykresie 60-min FW20 notowania instrumentu pozostają w trendzie bocznym. Kurs ponownie narusza podstawę wcześniejszego kanału (2225 pkt.), chociaż niewykluczone, że po ostatnim fałszywym, dolnym wybiciu, powinno się ją skorygować w dół. Wskaźniki AT w tym interwale naprzemiennie dają sygnały kupna/sprzedaży co jest charakterystyczne dla tendencji bocznej, ale RSI jest cały czas w strefie neutralnej nie wykazując skrajnych stanów rynku.

Na wykresie dziennym kurs powrócił do granic wcześniejszego kanału wzrostowego

Możliwy do wyodrębnienia przyspieszony trend (linie przerywane na wykresie) raczej będzie trudny do utrzymania. Skupisko ostatnich świec potwierdza wskazania wykresu 60-min – fazę konsolidacji. Wcześniejszej świece wisielca i spadającej gwiazdy dowodziły problemów z wejściem na wyższe poziomy cenowe, natomiast ostatnie sesje o nieco wydłużonych korpusach o naprzemiennych kolorach sugerują rosnącą nerwowość przed oczekiwanym wybiciem. Na MACD pojawił się sygnał sprzedaży, RSI obsunął się poniżej bariery 70 pkt, obniżenie wzrostowego impetu sygnalizuje zejście DM+ poniżej linii ADX.

Poranne zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy nie wykazują mocniejszych wahań implikując neutralny początek sesji dla FW20.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk