• Odbierz prezent
Siła Żubra: Bank Pekao zwolni w tym roku niemal tysiąc pracowników

Bank Pekao SA poinformował w raporcie bieżącym z 4 kwietnia o planach redukcji etatów na dużą skalę, która zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku. Pracę w Pekao najprawdopodobniej straci niemal tysiąc osób, zaś ponad sześćset otrzyma inne warunki zatrudnienia. Nowe plany kadrowe spółki związane są z wdrożeniem strategii rozwoju „Siła Żubra”.

 

Strategia rozwoju nazwana „Siłą Żubra” ma zapewnić optymalizację i automatyzację procesów, a także zwiększyć efektywność pracy, stąd też jej głównym założeniem jest redukcja etatów. Jest ona planowana na okres od 25 kwietnia do 31 października bieżącego roku i ma objąć maksymalnie do 950 pracowników. Oprócz tego, 620 pracowników otrzyma nowe warunki zatrudnienia, nie podano jednak informacji o tym, czy będą one korzystniejsze od dotychczasowych.

Bank Pekao przed rozpoczęciem realizacji zwolnień grupowych musi jeszcze przeprowadzić konsultacje z organizacjami związkowymi, działającymi przy banku. O planach grupowej redukcji etatów poinformowano również Urząd Pracy, jak można przeczytać w komunikacie spółki.

Bank Pekao aktualnie zatrudnia 14 600 pracowników (dane z grudnia 2018 r.), podczas gdy na koniec 2017 r. było to 15 300 osób, co pokazuje że planowana redukcja etatów nie jest pierwszą w ostatnim czasie.

 

Po opublikowaniu informacji o planowanych zwolnieniach kurs spółki nie zanotował istotnej reakcji, aktualnie rosnąc o niecały 1% w stosunku do czwartkowego kursu odniesienia. Aktualnie kurs Pekao wynosi 113,3500 PLN.

Czytaj także: Pekao w Londynie - pierwsza zagraniczna placówka

Bank Pekao otwiera swą pierwszą zagraniczną placówkę. Kto będzie korzystał z jej usług? Jakie są dalsze plany znanego banku?   Bank Pekao jest drugim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce. Obsługuje ponad 5 milionów klientów. Z jego usług korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i f.. Czytaj
Pekao w Londynie - pierwsza zagraniczna placówka

 

Notowania: Bank Pekao SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PEO/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk