• Odbierz prezent
Sieć kin AMC wprowadza płatności za bilety w Bitcoinie

Kinomani będą mogli wkrótce płacić Bitcoinem w kinach AMC w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z oświadczeniem z dnia 9 sierpnia.

Według prezesa AMC Adama Arona, sieć kin będzie miała systemy IT do akceptowania płatności Bitcoinem do końca 2021 roku.

Wprowadzić Bitcoina

Według CNBC Aron złożył oświadczenie w rozmowie podczas telekonferencji w dniu 9 sierpnia dotyczącej wyników firmy za drugi kwartał. Prezes ujawnił również, że sieć kin zacznie również akceptować Apple Pay i Google Pay.

Zauważył, że wielu z nowych inwestorów detalicznych firmy jest bardzo entuzjastycznie nastawionych do kryptowalut. AMC zyskała sławę, gdy jej ceny akcji zostały spopularyzowane w memach przez traderów detalicznych na niesławnym forum WallStreetBets na Reddicie na początku tego roku.

Plany akceptacji Bitcoina nie zostały szczegółowo opisane. Jednak te dwa aktywa dobrze pasują do wysoce spekulacyjnego charakteru i popularności wśród młodych traderów. Akcje AMC wzrosły o ponad 4% w rozszerzonym obrocie w dniu 9 sierpnia po lepszym niż oczekiwano raporcie zysków.

Mocny Q2 dla AMC

Wyniki AMC za drugi kwartał (Q2) pokazały znaczną poprawę w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to obowiązywał pełny lockdown. Spółka zanotowała wyższe niż oczekiwano 444 mln USD przychodów. Jest to aż o 2250% więcej niż w tym samym okresie w 2020 r., kiedy to przychody wyniosły 18,9 mln USD.

Zysk będzie zaksięgowany już w czwartym kwartale, jeśli krajowy box office osiągnie co najmniej 5,2 mld USD, stwierdził prezes. Następnie dodał:

Nie robimy teraz rundy honorowej. Nadal tracimy pieniądze, nadal spalamy gotówkę.

Aron powiedział, że droga AMC przez tę pandemię nie jest zakończona i firma jeszcze nie wyszła z lasu, dodając:

Podczas gdy nie ma żadnych gwarancji co do tego, co przyniesie przyszłość w świecie wciąż dotkniętym pandemią, można spojrzeć w przyszłość i wyobrazić sobie szczęśliwe hollywoodzkie zakończenie tej historii.

Oprócz rewelacji dotyczących przychodów, AMC ogłosiło również plany otwarcia w tym roku ponad tuzina nowych lokalizacji w Ameryce, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Indeks NFT CryptoPunków zintegrowany z SushiSwap jako tokeny PUNK

Napędzani przez WallStreetBets

Akcje AMC wzrosły o 1480% od początku roku, przebijając zarówno wzrosty na Bitcoin, jak i Ethereum. Rozpoczynając rok na poziomie 2,14 USD, ceny akcji wystrzeliły w połowie stycznia, napędzane przez grupę pump-and-dump na Reddit WallStreetBets do prawie 20 USD w tamtym czasie.

Pod koniec maja ponownie poszybowały w górę, osiągając rekord wszech czasów na poziomie 62,55 USD według Yahoo! Finance, po czym spadły do obecnego poziomu około 34 USD.

BeInCrypto Polska - Sieć kin AMC wprowadza płatności za bilety w Bitcoinie


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk