• Odbierz prezent
ShibX i Dogecoin: wzrost kursu ulubionych pupili Elona Muska
fot. freepik.com

Znalezienie kolejnej atrakcyjnej kryptowaluty stało się marzeniem dla poszukiwaczy skarbów. Nic tak nie rozpala rynkowego zapału spekulacyjnego, jak możliwość zamiany jednego dolara w ponad milionową fortunę w nieco ponad dekadę.

Od czasów gorączki złota w USA w 1800 roku nie pojawiło się tak wiele niespodziewanych fortun. Ci, którzy byli na tyle przewidujący, by zdać sobie sprawę, że Bitcoin wybuchnie i zmieni status quo wyobrażeń o walutach, zbili fortuny. Inwestycja 1 dolara w Bitcoin w 2010 roku po 5 centów za token była warta 1,14 miliona dolarów pod koniec zeszłego tygodnia, z wiodącą kryptowalutą notowaną na poziomie 57 000 dol. za token. W tym tygodniu jest ona warta jeszcze więcej, nawet po tym, jak token zszedł z rekordowo wysokiej ceny powyżej 66 000 dolarów, którą osiągnął w środę.

Kryptowaluty są wynikiem postępu technologicznego, podobnie jak siła mediów społecznościowych. Działania public relations w zakresie kryptowalut tylko zwiększyły zainteresowanie tą klasą aktywów. Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny firmy Tesla (NASDAQ:TSLA) jest genialnym inżynierem. Zbudowana przez niego firma EV dostarczyła bogactwa pierwszym inwestorom, ponieważ stała się najbardziej wartościowym producentem samochodów na świecie.

Musk jest również założycielem SpaceX i The Boring Company oraz najbogatszą obecnie osobą na świecie, z majątkiem netto wynoszącym ponad 200 miliardów dolarów. Jest on również wielkim zwolennikiem kryptowalut. Zapytany w ostatnim wywiadzie o to, jak regulatorzy powinni podejść do klasy aktywów kryptowalutowych, powiedział, że powinni zostawić ją w spokoju. Kara Swisher, felietonistka New York Times, zapytała Elona, czy rząd USA powinien być zaangażowany w regulację przestrzeni kryptowalutowej. Odpowiedź Muska: "Powiedziałbym: nie róbcie nic".

Elon Musk wspiera wzrost klasy aktywów kryptowalutowych. On i jego firmy posiadają znaczne długie pozycje w wielu tokenach kryptowalutowych. Kiedy tweetuje o jednym z tokenów, ceny rosną i spadają w oparciu o ton jego wiadomości. Poza swoimi interesami biznesowymi, Elon Musk jest jedną z najbardziej wpływowych sił w klasie aktywów.

Musk macza palce w wielu technologicznych biznesach

Elon Musk jest obecnie najbogatszą osobą na świecie. Niedawno wyprzedził w tym zaszczycie Jeffa Bezosa. Jego obecna wartość netto, wynosząca ponad 200 miliardów dolarów, oznacza, że ma więcej pieniędzy niż Bill Gates i Warren Buffett razem wzięci.

Musk jest również inżynierem. Poza założeniem SpaceX i The Boring Company, był inwestorem na wczesnym etapie rozwoju, dyrektorem generalnym i architektem produktów w Tesli. Jest także współzałożycielem Neuralink i Open AI.

Odegrał również kluczową rolę w tworzeniu firmy, która stała się PayPalem (NASDAQ:PYPL). Sprzedaż PYPL za 1,5 miliarda dolarów firmie eBay (NASDAQ:EBAY) w 2002 roku dostarczyła kapitału zalążkowego do uruchomienia SpaceX w tym samym roku.

Najwyraźniej Musk jest zajętym człowiekiem. Jego doświadczenie z PayPalem i technologią w ogóle dało mu głęboką wiedzę, jak również rodowód w branży płatności. To dobry pomost do kryptowalut, które są rewolucyjną technologią finansową i środkiem wymiany, który odzwierciedla ewolucję finansów.

Pompuje ceny, ale nie uskutecznia "dumpingu"

Moim zdaniem Musk to geniusz i współczesny DaVinci, prawdziwy człowiek renesansu. Ale jego styl jest niepoważny.

Wziął na celownik krótkodystrybutorów i niedowiarków w akcje Tesli, ryzykując "kaganiec" amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Groził, że weźmie Teslę w prywatne ręce po cenie 420 dolarów za akcję w 2018 roku, gdy akcje były notowane w okolicach poziomu 372 dolarów. W tym samym roku pojawił się na podcaście Joe Rogana w dwugodzinnym wideo, w którym pili whisky i palili marihuanę.

Latem ubiegłego roku, na konferencji B-word, głównym wydarzeniu związanym z kryptowalutami, Musk ponownie nakłonił regulatorów, wyrażając swoje poparcie dla walut cyfrowych, kiedy powiedział: "Mogę pompować ceny, ale robię dumpingu".

Doge: ulubiony pupil Elona

Podczas gdy świat skupia się na Bitcoinie i Ethereum, liderach kryptowalut, Musk szczególnie zainteresował się Dogecoin (DOGE). Wraz z miliarderem Markiem Cubanem, Musk zgadza się, że Dogecoin jest potężnym środkiem wymiany.

W maju 2021 r. zatweetował, że:

"Pracuje z deweloperami Doge, aby poprawić wydajność transakcji systemu". Potencjalnie obiecujące."

Każdy z jego tweetów o Dogecoin wydawał się popychać cenę wyżej. Według stanu na 18 października, DOGE pozostaje liderem w klasie aktywów. Jest to obecnie dziewiąta wiodąca kryptowaluta, handlowana na poziomie około 25,5 centa, z kapitalizacją rynkową wynoszącą około 33,5 miliarda dolarów.

Dogecoin był "dzieckiem" inżynierów oprogramowania Billy'ego Markusa i Jacksona Palmera, którzy postanowili stworzyć system płatności jako żart. Ale z wyceną 33,5 miliarda dolarów i wsparciem wysokiej rangi cyfrowa waluta nie jest już czymś, z czego można się śmiać.

DOGE to satyryczny hołd dla Bitcoina. Internetowy meme skupił się wokół psa Shiba Inu ze złymi nawykami ortograficznymi, co wyjaśnia "doge" zamiast "dog" (psa). W czerwcu 2021 roku Musk zatweetował, co następuje:

Najwyraźniej Elon kocha tego psiaka!

Nowa kryptowaluta, Shibavax (SHIBX), jest kalką tego oryginalnego żartu, którego kurs gwałtownie wzrósł, odkąd pojawił się na rynku 10 października.

ShibX: memo-kopia Dogecoin

Strona internetowa Shibavax przedstawia zarys nowego wejścia na rynek kryptowalut. ShibX jest tokenem refleksyjnym, co oznacza, że pobiera 10% opłaty od każdego transferu i dystrybuuje ją do wszystkich posiadaczy ShibX. Zasadniczo, token nagradza pasywnych inwestorów dywidendami.

W dniu 19 października, 12 878 kryptowalut składało się na klasę aktywów. ShibX był 3092. tokenem, co plasuje go w top 24% wszystkich kryptowalut.

ShibX i Dogecoin: wzrost kursu ulubionych pupili Elona Muska - 1

SHIBX/USD

Wykres: CoinMarketCap

Wykres pokazuje aprecjację ShibX z $0.00000022 w dniu 10 października do 0.00004336 dol. w dniu 19 października. ShibX eksplodował w ujęciu procentowym w ciągu nieco ponad tygodnia po osiągnięciu wysokiego poziomu 0.00006209 dol. w dniu 18 października.

Potęga followers'ów Elona Muska

Oscar Wilde powiedział kiedyś: "Jedyną rzeczą gorszą od tego, że się o kimś mówi, jest to, że nie mówi się o nim wcale". Elon Musk, Mark Cuban, Jack Dorsey i inni wysoko postawieni miliarderzy zapewnili Dogecoinowi korzystną prasę, dbając o to, aby wciąż było o nim "głośno". Symbol tokena, Shiba Inu, rasa psa myśliwskiego z Japonii, jest marką, która przekształciła żart kryptowalutowy w modną inwestycję.

Parafrazując stare powiedzenie, naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa. ShibX jest jednym z tokenów, który biegnie w sforze za Dogecoinem.

Pies ma kolejne dwa tokeny ciągnące kurs góry. ShibX Shiba Inu (SHIB) była 19. wiodącą kryptowalutą 18 października, z ponad 11,18 mld dol. market cap. Bone ShibaSwap (BONE) był numerem 1004, a Shiba Puppy (ShibaPuppy) numerem 3321 w hierarchii. Co więcej, istnieje ponad pięćdziesiąt innych tokenów Shiba, w tym mój ulubieniec, Baby Shiba (BHIBA).

Elon Musk zasługuje na wiele uznania za swoją pracę w sektorach EV, nowych płatnościach, podróży kosmicznych i sieci tuneli, które poprawią płynność ruchu w przyszłości, zaś grupa tokenów Shiba jest winna Elonowi wiele podziękowań, ponieważ pan Musk okazał się najlepszym przyjacielem tej psiej rodziny.

Oryginalny artykuł ukazał się na : https://pl.investing.com/analysis/shibx-i-dogecoin-wzrost-kursu-ulubionych-pupili-elona-muska-200248367 

Autor: Andy Hecht


Investing.com

Investing.com to portal o rynkach finansowych dostarczający w czasie rzeczywistym wyceny, notowania, wykresy, narzędzia finansowe, najnowsze wiadomości i analizy z 250 giełd z całego świata w 44 międzynarodowych wydaniach. Miesięcznie odwiedza nas ponad 46 mln użytkowników co sprawia, że Investing.com jest jednym z 3 najpopularniejszych światowych serwisów finansowych według danych SimilarWeb i Alexa.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk