• Odbierz prezent
Sfinansowana w ICO przeglądarka Brave rośnie w siłę, kosztem problemów Google Chrome

Przeglądarka internetowa Brave, stawiająca na prywatność i bezpieczeństwo danych użytkowników i będąca częścią projektu Basic Attention Token (BAT) zdobywa coraz większy udział w rynku, korzystając z kontrowersyjnych zmian w polityce prywatności najpopularniejszej przeglądarki Google Chrome.

 

W najnowszej aktualizacji najpopularniejszej przeglądarki Chrome, oprócz przyciągającej wzrok i jednocześnie odwracającej uwagę zmiany interfejsu wizualnego, pojawiła się również istotna zmiana dotycząca polityki prywatności i synchronizacji kont pomiędzy urządzeniami. Modyfikacja polega na domyślnym powiązaniu konta użytkownika Google (używanego np. na poczcie Gmail lub na YouTube) z Chrome, co oznacza że po zalogowaniu na przeglądarce, użytkownik uzyska również dostęp do wszystkich usług Google bez dodatkowego logowania. Co więcej, zapisane zakładki, historia przeglądania i zapamiętane w systemie hasła, będą dostępne na wszystkich urządzeniach, na których zainstalowana jest przeglądarka Chrome. Synchronizacja wszystkich danych pomiędzy urządzeniami jest ryzykowna, a także oznacza gromadzenie wszelkich prywatnych danych na serwerach Google, co dla wielu użytkowników może być naruszeniem prywatności.

Wcześniej taka opcja również była dostępna po zaznaczeniu odpowiedniej opcji.

 

Na temat kontrowersyjnej aktualizacji Chrome wypowiedział się kryptograf i członek zespołu Zcash (ZEC) - Matthew Green. Stwierdził on, że Google wprowadził poprawkę „po cichu” i w taki sposób, aby nieświadomi użytkownicy wyrazili na nią zgodę. Zapowiedział również rezygnację z korzystania z przeglądarki Chrome.

Czytaj także: Opera dodaje portfel kryptowalut do swojej najnowszej przeglądarki

Opera Software, norweska firma tworząca jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, poinformowała o udostępnieniu testowej wersji swojej desktopowej przeglądarki Opera z domyślnie wbudowanym portfelem kryptowalutowym, synchronizującym się z aplikacją mobilną przeglądarki.   Najnowsza .. Czytaj
Opera dodaje portfel kryptowalut do swojej najnowszej przeglądarki

 

 

Brave alternatywą dla Chrome?

Z zamieszania wokół przeglądarki Google bez wątpienia korzysta Brave, który jest rozwiązaniem dla użytkowników dbających o swoją prywatność.

 

Mimo, że przeglądarka Brave jest oparta na otwartym kodzie źródłowym Chromium, podobnie jak Google Chrome, zapewnia ona znacznie większą ochronę przed złośliwymi skryptami, reklamami, śledzeniem i bardziej skupia się na prywatności niż przeglądarka Google bez odpowiednich wtyczek.

 

Obecnie przeglądarka przekroczyła liczbę 4 mln aktywnych użytkowników, wzrost zaś przybrał na sile po ostatniej aktualizacji przeglądarki Chrome.

Projekt Basic Attention Token docelowo wynagradza twórców treści tokenami BAT za odwiedziny swoich odbiorców.

 

Zgarnij książkę Zawód Inwestor giełdowy. Nowe ujęcie w promocyjnej cenie:
 

Sprawdź promocję!


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk