• Odbierz prezent
Sezon wynikowy w pełni. Dzisiaj wyniki Apple, Facebook oraz Tesli. Utrzymanie restrykcji scenariuszem bazowym

Na krajowym rynku solidną sesję odnotował indeks WIG20 (+1,86%), swój wzrost zawdzięcza przede wszystkim zwyżce na walorach CD Projektu (+8,8%) i Allegro (+6,1%). Za połowę wartości obrotu na warszawskiej giełdzie odpowiadał handel akcjami wspomnianego studia, jest to już druga z rzędu tak dobra sesja, a wczorajszy wolumen zbliżył się do poziomów odnotowywanych w pobliżu premiery „Cyberpunk 2077”.

Zastanawiające jest to czy tak zauważalny wzrost zainteresowania walorami spółki wpłynie na zmianę w Rejestrze Krótkiej Sprzedaży – obecnie 5 podmiotów wykazało krótką pozycję netto, a największą (1,05%) zaraportował Melvin Capital Management. Spośród pozostałych blue chipów jedynie walory 4 spółek znalazły się poniżej kursu odniesienia. Z najnowszych doniesień - zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zasadne jest utrzymanie restrykcji, a szczególnym zagrożeniem mogłoby być otwarcie hoteli.

Po wtorkowej sesji indeksy za Oceanem odnotowały minimalne spadki.

Wśród tematów, które przyciągają obecnie uwagę należy wymienić:

1. Pakiet fiskalny zaproponowany przez Joe Bidena – nowy prezydent podkreśla, że jest otwarty na negocjacje i chciałby uzyskać poparcie Republikanów.

2. Rozwój pandemii i przebieg szczepień – w ubiegły piątek AstraZeneca poinformowała o istotnym zmniejszeniu dostaw w I kw. w stosunku do planowanych, z drugiej strony wstępna ocena prowadzonych badań nad szczepionką Johnson & Johnson jest pozytywna, szczepionka może być skuteczna nawet po podaniu jednej dawki – jednak o ile wszystko przebiegnie pomyślnie to możemy spodziewać się wprowadzenia jej na rynek najszybciej w marcu. Dodatkowym wsparciem w walce z Covid-19 byłyby leki, które według Dyrektor Europejskiej Agencji Leków Emer Cooke mogłyby być dostępne jeszcze w tym roku.

3. Trwa sezon wynikowy, wczoraj poznaliśmy raport Microsoftu – spółka wypracowała 2,03 USD zysku na akcję wobec szacunków analityków zakładających 1,64 USD, w stosunku do ubiegłego roku zysk wzrósł o 34%. Dzisiaj wyniki opublikują: Apple, Facebook i Tesla.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk