• Odbierz prezent
Czy warto inwestować w nieruchomości? Q&A z Traderem21 cz. II

W drugiej części Q&A, w której Dawid Augustyn rozmawia z Traderem21 znajdziesz odpowiedzi na poniższe pytania:

 - Czy widziałeś kiedyś chińskie REIT'y (poukrywane w tych ich dziwnych WMP- Wealth Managment Products)?

 - Oceniasz, że w Chinach jest bańka na nieruchomościach?

 - Wysokie ceny nieruchomości powodują, że młodzi ludzie są zaprzęgnięci by pracować, dodatkowo na dzień dobry często wpadają w kredyt, dzięki czemu też podpisują umowę na to, że będą pracować. Czy nie jest to żaden większy społeczny projekt? Czy to efekt rynkowych cen?

 - Jak oceniasz nowe plany rządu? Brak możliwości pobudowania się na działce, która nie sąsiaduje z inną już zabudowaną (o ile nie ma MPZP). To może spowodować spadek cen działek nieco odsuniętych oraz wzrost tych, które mają odpowiednie sąsiedztwo

 - Podział działki kosztuje 4000 PLN. Czy Ty znasz osoby, które kupują grunta, dzielą i odsprzedają drożej i z tego żyją? Jeśli tak, to czy dzielił z Tobą tajniki tego interesu, gdzie warto kupować, jak kupować aby zyskiwać?

 - Jakie jest zdanie Tradera21 o nieruchomościach. Co z gruntami? Będą drożeć czy tanieć? Kupować czy sprzedawać?

 - Trader21 często w swoich rekomendacjach czy uwagach polecasz inwestowanie poprzez ETFy. Jednocześnie wielu komentatorów ostrzegających przed nadciągającym załamaniem (nieistotne dla pytania czy na US giełdach czy obligacjach, czy inne) jako jeden z wielu problemów wymieniają gigantyczne zaangażowanie inwestorów w pasywne fundusze. Sam swego czasu opisywałeś osobliwą sytuację na GDXJ, a takich sytuacji jest więcej. Czy w takiej sytuacji nie obawiasz się o swoje inwestycje ETF'owe ( nawet jeśli trafione jeśli chodzi o produkt bazowy)? Czy przypadkiem, w wypadku tąpnięcia, kolejnym Lehmanem nie będzie któryś z wielkich ETF'owców typu Vanguard, Blackrock?

 

Magazyn: Giełdowe debiuty to łatwy zysk?

Giełdowe debiuty to łatwy zysk?
Czy warto stawiać na giełdowe debiuty? Czy bitcoin jest w stanie zastąpić amerykańskiego dolara? Wolumen rzeczywisty - czy uzyskasz do niego dostęp na Forex? Czy na giełdzie zarabiają tylko oszuści?  
Czytaj

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk