• Odbierz prezent
Sesja Q&A z Traderem21 cz.1

Podczas pierwszego wywiadu z Traderem21 pojawiło się mnóstwo pytań, na które odpowiedzi znajdziesz podczas tego nagrania Q&A.

To jest pierwsza 50 minutowa część sesji Q&A z Traderem21.

Czarek (Trader21) odpowiada na poniższe pytania:

1. Po co bawić się w zakup fizycznych nieruchomości pod inwestycję, skoro REITY muszą przekazywać 90% zysku swoim udziałowcom i mają możliwość zakupu lokali w najlepszych lokalizacjach na świecie?

2. Co sądzisz o mREITach, niektóre z nich mają "dywidendę" na poziomie 20% rocznie (np.MORL) i tak już od ładnych kilku lat?

3. Ceny domów w USA notują historyczne rekordy. Wprawdzie realnie są poniżej szczytów z 2006/2007 ale różnica jest niewielka. Czy sądzisz, że to one mogą być katalizatorem zmian na rynkach nawet przy niewielkich podwyżkach stóp?

4. Na jakich podstawach wyceniasz podwyżki/ obniżki stóp procentowych, będące według Ciebie katalizatorem ruchów na Real Estate?

5. Mógłbyś się odnieść do krajowego projektu zakładania narodowych REIT, proponowanych przez PiS? Przy jakiej rentowności zakupiłbyś polskie REITy?

6. Jak oceniasz dynamikę demografii i pojawiające się przesłanki, że PiS będzie importował ludzi do pracy z Białorusi? Oraz ostatnie info z UKR iż pare milionów ludzików chce opuścić tą krainę.

7. Jak widzisz wyceny ziemi rolnej w PL w przypadku nieuchronnego (jak sam powiedziałeś) rozpadu EU?

8. W jaki sposób oceniasz, że na rynku wynajmu jest bańka? Tzn. na jakich danych i raportach się opierasz?

9. Mógłbyś się odnieść jak widzisz pękanie bańki na nieruchomościach komercyjnych w USA? Jak może to według Ciebie mieć wpływ na stabilność systemu bankowego?

10. Jaką realną stopę zwrotu jako inwestorzy jesteśmy w stanie osiągać?

11. Co w przypadku Deutsche Banku? Czy jego ewentualny upadek może przewrócić do góry nogami system bankowy jako znamy?

12. Czy opłaca się w Polsce inwestować w wynajem krótkoterminowy?

 

Magazyn: Giełdowe debiuty to łatwy zysk?

Giełdowe debiuty to łatwy zysk?
Czy warto stawiać na giełdowe debiuty? Czy bitcoin jest w stanie zastąpić amerykańskiego dolara? Wolumen rzeczywisty - czy uzyskasz do niego dostęp na Forex? Czy na giełdzie zarabiają tylko oszuści?  
Czytaj

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG.  Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk