• Odbierz prezent
sescom gpw

Rynek główny GPW wzbogacił się dziś o kolejną spółkę. Swój debiut zaliczył dziś Sescom, który do wczoraj notowany był na rynku NewConnect.

 

Sescom powstał w 2008 roku, a od maja 2013 roku notowany był na rynku NewConnect. Wraz z ośmioma spółkami spółka tworzy grupę kapitałową, specjalizującą się w zarządzaniu utrzymaniem technicznym sieci handlowych i usługowych. Do klientów Sescom należy Eurobank, Rossmann, RTV Euro AGD, Piotr i Paweł czy CCC.

„Sescom systematycznie zwiększa skalę działalności. Obecnie z usług firmy korzysta już ok. 150 stałych klientów w Europie, a liczba obsługiwanych obiektów wzrosła z 26 tys. w 2016 roku do ponad 31 tys. w 2017 roku" – powiedział Sławomir Halbryt, prezes spółki.

 

Debiut Sescom na GPW to 63. przypadek przejścia z rynku NewConnect na rynek główny. W czasie notowań spółki na rynku równoległym najlepszy okres przypada na lata 2015-2017. Przez 3 lata akcje spółki wzrosły o grubo ponad 400%.

Debiutancka sesja na GPW na ten moment wypada rozczarowująco. Spółka nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, co pokazuje obrót na poziomie poniżej 1 tys. złotych. Względem wczorajszego zamknięcia akcje Sescom tanieją o 4,76%.

 

Sescom

sescom


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk