• Odbierz prezent
Senna sesja w Warszawie

Po piątkowym płaskim zamknięciu inwestorzy z Książęcej przystępowali do handlu w poniedziałek w lepszych nastrojach.

Wydawało się, że byki,

wspierane przez niezłe dane z chińskiej gospodarki, przebudzą się wreszcie z letargu. Dynamika PKB w drugim kwartale bieżącego roku w Państwie Środka nie należała do najszybszych, ba była jedną z niższych od lat dziewięćdziesiątych. Była jednak bliska konsensusu i wyniosła 6,2% (oczekiwane 6,3%).

Co zaskoczyło inwestorów, to bardzo dobre odczyty czerwcowej produkcji przemysłowej (6,3% vs. oczekiwane 5,2%) oraz sprzedaży detalicznej (9,8% vs. oczekiwane 8,3%), a także inwestycji w aglomeracjach miejskich (5,8% vs. oczekiwane 5,5%). Po otwarciu handlu w Warszawie indeksy pięły się jednak na północ jedynie przez pierwsze 25 minut po czym zaczęły się osuwać do poziomów z piątkowego zamknięcia osiągniętych około godziny 16:00. Jedynie dzięki neutralnemu początkowi handlu w USA (dobre wyniki kwartalne Citi Group) udało się inwestorom wyciągnąć indeksy na lekkie plusy.

Udaną sesję zanotował Dino.

Kurs akcji właściciela supermarketów rósł o 1,31% do rekordowego  poziomu 146,7 zł, wspierany przez dane GUS o inflacji konsumenckiej za czerwiec. Odczyt okazał się zgodny z konsensusem rynkowym i wyniósł 2,6%.  Co jednak ważne z perspektywy Dino, żywność podrożała aż o 5,7% r/r. Dobrą sesję zaliczył również Cyfrowy Polsat (+2,06%). Kurs spółki również znajduje się przy rekordowych poziomach. W prasie branżowej można było przeczytać dziś o nowej ofercie -  telewizji internetowej OTT, która umożliwia odbiór kanałów telewizyjnych operatora przez Internet od dowolnego dostawcy. Podobnie jak w piątek mocno zachowywały się papiery PGNIG (+1,77%). W tym przypadku kurs wspierały oczekiwania analityków odnośnie poprawy cen na rynku gazu w następnych miesiącach.

Podsumowując, kolejna senna sesja w Warszawie. Ostatecznie WIG wzrósł o 0,25%, WIG20 o 0,38%. Indeksy średnich i małych spółek zachowywał się tym razem gorzej od głównych indeksów - mWIG40 spadł o 0,02%,  a sWIG80 spadł o 0,38%).


mmprimetfi@fxmag.pl

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk