• Odbierz prezent
Selvita z zielonym światłem od amerykańskiego regulatora - kurs reaguje

Spółka biotechnologiczna Selvita (GPW:SLV) poinformowała w oficjalnym komunikacie o otrzymaniu istotnej zgody amerykańskiego regulatora FDA (Food and Drug Administration), który dał jej zielone światło do rozpoczęcia badań na terenie Stanów Zjednoczonych nad związkiem SEL120. Inwestorzy zareagowali pozytywnie na rozpoczęciu wtorkowej sesji na komunikat spółki.

 

Odkryty i rozwijany przez krakowską spółkę związek SEL120 jest małocząsteczkowym, selektywnym inhibitorem kinazy CDK8 i jej blisko spokrewnionej kinazy serynowej CDK19, który może znaleźć zastosowanie w leczeniu przede wszystkim nowotworów układu krwiotwórczego, ale także guzów litych m.in. raka jelita grubego, czy raka sutka. Amerykański regulator FDA wyraził zgodę na rozpoczęcie pierwszej fazy badań klinicznych związku SEL120 na terenie ośrodków medycznych w Stanach Zjednoczonych. Badania zostaną przeprowadzone na pacjentach z ostrą białaczką szpikową (ang. Acute Myeloid Leukemia) i zespołami mielodysplastycznymi szpiku kostnego, rozpoczynając nie później niż w trzecim kwartale 2019 r.

Związek SEL120 jest jednym ze strategicznych projektów Selvity, który po przebadaniu jego skuteczności i komercjalizacji ma przynieść spółce istotne zyski i wzrost kapitalizacji rynkowej powyżej 2 mld PLN (ponad dwukrotność obecnej wyceny).

Inwestorzy zareagowali pozytywnie na informację o otrzymaniu przez Selvitę zgody FDA - kurs wynosi obecnie 61,3000 PLN, notując ponad 10% wzrostu.

 

Selvita jest jedną z czołowych spółek biotechnologicznych w Polsce, zajmującą się odkrywaniem i rozwojem związków, pozwalających na leczenie chorób nowotworowych. Spółka została założona w 2007 r., w 2011 r. zadebiutowała na NewConnect, w 2014 r. przeszła na główny parkiet GPW, zaś od marca 2017 r. znajduje się w składzie indeksu sWIG80.

 

Czytaj także: Selvita otrzymała ponad 10 mln dofinansowania

Zarząd Selvita S.A. poinformował w raporcie 41/2017 o zawarciu umowy pomiędzy Spółką a Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Umowa dotyczy finansowania projektu „Rozwój innowacyjnych bibliotek screeningowych znakowanych DNA do odkrywania innowacyjnych terapeutyków w leczeniu chorób cywilizacyjnych”. .. Czytaj
Selvita otrzymała ponad 10 mln dofinansowania

 

Notowania: Selvita SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:SLV/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk