• Sklep
  • Odbierz prezent
Selvita podzieli się na dwie oddzielne spółki

Selvita, krakowska spółka biotechnologiczna, poinformowała w raporcie bieżącym z 28 marca o planowanym podziale na dwie niezależne od siebie podmioty o globalnym zasięgu, z których każdy będzie zajmował się inną działalnością, dotychczas skupioną pod szyldem jednej spółki. Krok ten ma na celu m.in. dywersyfikację ryzyka operacyjnego.

 

Spółka obecnie ma dwa podstawowe profile działalności - jednym z nich jest świadczenie usług badawczo-rozwojowych na rzecz firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych w celu utrzymania bieżącej płynności finansowej, drugim zaś jest część innowacyjna, skupiająca się na wieloletnich projektach polegających na opracowywaniu i badaniu cząsteczek i związków, które docelowo mają być wykorzystywane w leczeniu chorób onkologicznych. Oba profile działalności znacząco różnią się od siebie pod względem poziomu ryzyka operacyjnego, stąd też m.in. po niedawnym otrzymaniu przez Selvitę zezwolenia od amerykańskiego regulatora FDA na rozpoczęcie badań nad związkiem SEL120 w USA, zdecydowano się na rozdzielenie profili działalności pomiędzy dwie niezależne spółki.

Czytaj także: Selvita z zielonym światłem od amerykańskiego regulatora - kurs reaguje

Spółka biotechnologiczna Selvita (GPW:SLV) poinformowała w oficjalnym komunikacie o otrzymaniu istotnej zgody amerykańskiego regulatora FDA (Food and Drug Administration), który dał jej zielone światło do rozpoczęcia badań na terenie Stanów Zjednoczonych nad związkiem SEL120. Inwestorzy zareagowali.. Czytaj
Selvita z zielonym światłem od amerykańskiego regulatora - kurs reaguje

 

Dotychczasowa część innowacyjna spółki zmieni swoją obecną nazwę (nie jest ona jeszcze znana), zaś na jej czele stanie obecny prezes Selvity, Paweł Przewięźlikowski. Część świadcząca usługi badawczo-rozwojowe będzie zarządzana przez Bogusława Sieczkowskiego, który jest dotychczasowym wiceprezesem spółki.

Do podziału ma dojść w ostatnim kwartale tego roku, jednak zanim do niego dojdzie, spółka musi uzyskać zgodę akcjonariuszy, a także zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Selvita dokonała również wstępną wycenę obu profili działalności - wartość segmentu innowacyjnego została określona na 976 mln zł, a segmentu usługowego na 382 mln zł

Notowania: Selvita SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:SLV/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk