• Odbierz prezent
Dofinansowanie

Zarząd Selvita S.A. poinformował w raporcie 41/2017 o zawarciu umowy pomiędzy Spółką a Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Umowa dotyczy finansowania projektu „Rozwój innowacyjnych bibliotek screeningowych znakowanych DNA do odkrywania innowacyjnych terapeutyków w leczeniu chorób cywilizacyjnych”.

Całkowita wartość projektu to ponad 15,4 mln zł, natomiast wartość dofinansowania wynosi ponad 10,7 mln zł. Czas realizacji określono na lata 2017-2022.

„Zasady i warunki Umowy nie odbiegają od powszechnie stosowanych w tego typu umowach. Umowa spełnia kryterium umowy znaczącej ze względu na jej wartość oraz znaczenie dla działalności badawczo-rozwojowej Spółki” – podała spółka w raporcie.

Selvita to krakowska spółka z branży biotechnologicznej, notowana na rynku regulowanym GPW. Jej akcje wchodzą w skład m.in. indeksu sWIG80.

 

źródło grafiki głównej: pixabay.com

 


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk