• Odbierz prezent
Selvita dzieli się na dwie spółki - na GPW debiutuje Ryvu Therapeutics

W środę 9 października spółka biotechnologiczna Selvita oficjalnie zmieniła nazwę na warszawskiej giełdzie na Ryvu Therapeutics, w ramach podziału na część innowacyjną i usługową. Ryvu Therapeutics będzie zajmowała się działalnością innowacyjną, zaś spółka Selvita CRO pojawi się na giełdzie za tydzień, w środę 16 października. Akcje Ryvu Therapeutics zyskują na środowej sesji niecałe 4%.

 

W pierwszy dzień notowań Ryvu Therapeutics (GPW:RVU) otworzył się na kursie 47,4000 PLN, w stosunku do kursu odniesienia ostatniego dnia notowań Selvita na poziomie 62,4000 PLN.

 

Spółka obecnie prowadzi dwa podstawowe profile działalności - jednym z nich jest świadczenie usług badawczo-rozwojowych na rzecz firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych w celu utrzymania bieżącej płynności finansowej, drugim zaś jest część innowacyjna, skupiająca się na wieloletnich projektach polegających na opracowywaniu i badaniu cząsteczek i związków, które docelowo mają być wykorzystywane w leczeniu chorób onkologicznych. 28 marca Selvita poinformowała o planach podziału na dwie odrębne spółki - Selvita CRO (ang. Contract Research Organization), która będzie świadczyć usługi badawczo-rozwojowe dla firm trzecich oraz obecną Ryvu Therapeutics, która będzie skupiać się na działalności innowacyjnej. 

 

W ramach podziału spółki każdy akcjonariusz Ryvu Therapeutics obejmie jedną akcję Selvita CRO. Akcje zostaną przydzielone do 16 października, zaś ostatni dzień uprawniający do objęcia akcji oferowanych to 8 października. Pierwszy dzień notowań Selvita CRO został ustalony na 25 października.

Na potrzeby podziału dokonano wyceny obu segmentów działalności Selvity - wartość segmentu innowacyjnego została określona na 976 mln PLN, a segmentu usługowego na 382 mln PLN i w takiej proporcji podzielone zostana akcje spółki.

Notowania: Selvita SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:SLV/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk