• Odbierz prezent
cd projekt sektor gamingowy ten square games blizzard cyberpunk

Spółki z sektora gamingowego cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów. Notowania niektórych z nich zadziwiają uczestników rynku dynamiką wzrostu. Gdy wydaje się, że odpowiedni moment na zakup akcji już dawno minął, ceny spółek potrafią rosnąć o kolejne dziesiątki procent. Najwięksi na świecie producenci gier pokazują, że polski rynek ma jeszcze potencjał do wzrostu, a sukces CD Projektu jest potwierdzeniem tego, że twórcy z Polski mogą odnieść globalny sukces.

 

Polski sektor gamingowy rozwija się bardzo dynamicznie, szczególnie w ostatnich latach. Świadczą o tym statystyki dotyczące spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Coraz większa liczba większych podmiotów sektora gier decyduje się na wejście czy to na rynek główny, czy na parkiet NewConnect. Po majowym debiucie spółki Ten Square Games na obu parkietach giełdy mamy już 17 spółek gamingowych, z czego 7 notowanych jest na rynku głównym, a 10 na rynku NewConnect. Szczególnie mocnym rokiem pod względem liczby debiutów był 2016, gdy takich wydarzeń było aż 5. Wykres 1 pokazuje jak sektor gier na GPW rozwijał się pod względem liczby spółek.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk