• Odbierz prezent
Sektor finansowy wraz z akcjami Allegro najmocniej ciąży polskiej giełdzie – aktualności GPW

Poniedziałkowy zwrot okazał się przedwczesny, i już z wtorkową sesją na krajowym rynku pojawiła się spadkowa kontra. Zniżkowała większość notowanych spółek WIG20, najmocniej indeks obciążyły sektor finansowy, ALLEGRO, później kopalnie oraz sektor paliwowy. Nie pojawiły się nowe istotne doniesienia dla ogółem krajowego rynku, stąd można zakładać, że to może poniedziałkowy zwrot okazał się zbyt szybki i dynamiczny.

Na wykresie dziennym FW20 została zanegowana wcześniejsza formacja objęcia. Wzrost obrotów i LOP potwierdza rosnącą presję podaży. MACD pozostaje we wskazaniach spadkowych, RSI testuje wsparcia poprzedniego dołka. Na diagramie 60-min mające miejsce dzień wcześniej górne wybicie z krótkoterminowego kanału spadkowego nie spełniło związanych z tym oczekiwań. Mimo wyższego otwarcia wczorajszej sesji, kurs dość szybko zmienił front i w kolejnych godzinach notował tylko obsunięcia. Ale też spadek został wyhamowany przy poziomie poprzedniego dołka umacniając strefę wsparcia 1976 pkt. określoną zniesieniem 50% wcześniejszej fali wzrostowej.

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie osłabienie zachodnioeuropejskich indeksów oraz adekwatne umocnienie na rynku amerykańskim. Inwestorzy w USA pozytywnie odbierają wystąpienie nominowanej na sekretarza skarbu J.Yellen argumentujące wprowadzenie znaczącego pakietu pomocowego. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk