• Odbierz prezent
Sektor energetyki: PGE oraz PGNiG. Co się działo podczas dzisiejszej sesji?
fot. freepik.com

Zobaczymy jak poradził sobie podczas dzisiejszej sesji spółki sektora energetycznego! W tym materiale przeanalizujemy dokładnie spółki: PGE i PGNiG.  

PGE - podstawowe informacje

Grupa PGE jest to spółka prowadząca działalność jako przedsiębiorstwo sektora energetycznego. Grupa PGE została założona w maju 2007 roku, to także spółka giełdowa, notowania na warszawskim parkiecie od roku 2009. Obszarem głównym działalności Grupy PGE jest dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej. Ważną informacją jest fakt, iż, Skarb Państwa jest w posiadaniu pakietu większościowego akcji. PGE wchodzi w skład indeksu WIG20, który jest złożony z 20 najbardziej płynnych i największych spółek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Grupie PGE - kliknij poniższy button.

 

 

 

{{Random/Notowania i dane po zakończeniu dzisiejszej sesji/Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce PGE/Dane po zakończeniu sesji handlowej/Kurs akcji PGE /Notowania PGE /Notowania spółki PGE/PGE  - notowania, kurs akcji/Akcje PGE /Akcje, notowania PGE }}Nazwa spółki

Polska Grupa Energetyczna S.A.

Kurs otwarcia

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

Zmiana procentowa

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.
 

 

Spółka PGNiG: opis, historia, notowania, podsumowanie sesji

PGNiG a dokładnie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, to polska spółka notowana na GPW. Firma prowadzi działalność polegająca na wydobyciu surowców, produkcji, dystrybucji i sprzedaży energii oraz imporcie gazu. PGNiG powstała w roku 1982, jako połączenie Zjednoczenia Przemysłu Gazowniczego oraz Zjednoczenia Przemysłu Naftowego, obecnie siedziba główna mieści się w Warszawie. Stanowisko prezesa sprawuje Iwona Waksmundzka-Olejniczak. Posiadaczem większości udziałów spółki jest Skarb Państwa. PGNiG jest częścią warszawskiego indeksu WIG20, który zrzesza 20 największych i najbardziej płynnych spółek. 

 

 

 

Notowania PGNiGNazwa spółki

PGNIG S.A

Kurs otwarcia

6.036

Teoretyczny kurs otwarcia

Kurs zamknięcia

Najwyższy kurs

Najniższy kurs

5.926

Zmiana procentowa

Dane i notowania PGNIG po zakończeniu sesji.


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk