• Odbierz prezent
Sektor bankowy z największym udziałem w zniżce WIG20

Wtorkowa sesja była kolejnym, czwartym w rzędzie dniem spadków na krajowym rynku. Kurs FW20 na wykresie dziennym zszedł poniżej lokalnego dołka (1673 pkt.) z początku października, obecnie testuje wrześniowe minimum 1655 pkt.

Długie i ciemne korpusy ostatnich świec przy stałych obrotach potwierdzają stabilną, ale będącą ciągle w przewadze stronę podażową. Prawdopodobieństwo zejścia na nowy kilkumiesięczny dołek jest duże. Na MACD na nowo pojawił się sygnał sprzedaży, RSI dąży w kierunku podstawy 4 miesięcznego kanału spadkowego. W gronie spółek indeksu bazowego nadal bardzo słabym sentymentem wykazuje się sektor bankowy, którego udział we wczorajszej zniżce WIG20 był najwyższy. Sam indeks WIG Banki pozostaje w kilkumiesięcznym kanale spadkowym. Przed pogorszeniem nastrojów oparły się jedynie spółki CCC i CDPROJEKT, względnie neutralne zachowanie notowały spółki telekomunikacyjne. Po dzisiejszej sesji do WIG20 wejdzie pakiet akcji poniedziałkowego debiutanta ALLEGRO, będącego obecnie największą spółką (kapitalizacja rynkowa) na krajowym rynku.

Na wykresie 60min kurs FW20 buduje spadkową strukturę falową – kolejne lokalne szczyty i dołki są na coraz niższych poziomach cenowych. Obecnie kurs jest przy strefie wsparcia minimum z końca września umocnionego zniesieniem 1,618 z ostatniej „podbitki” wzrostowej – oznaczenie na wykresie. Kolejny współczynnik 2,618 oznacza poziom docelowy w pobliżu 1633 pkt. na RSI pojawiły się rozbudowane dywergencje sugerujące wyczerpywanie się impetu spadkowego. Na rynkach zagranicznych po wczorajszej sesji było wykazywane niewielkie osłabienie nastrojów, zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. /Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Sektor bankowy z największym udziałem w zniżce WIG20 - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk