• Odbierz prezent
 Sektor bankowy: Santander oraz mBank. Co się działo podczas dzisiejszej sesji?
fot. freepik.com

Spółki Santander oraz mBank to dwa podmioty notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - należą one do sektora bankowego i wchodzą w skład indeksu WIG20. Zwróćmy dziś uwagę na każdy z podmiotów i przeanalizujmy jak poradziły sobie one podczas dzisiejszej sesji handlowej.
Spółka Santander: działalność, opis spółki, notowania, kurs akcji i podsumowanie dzisiejszej sesji

Santander to jedna ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie, debiut miał miejsce w roku 2001. , który zrzesza dwadzieścia największych i najpłynniejszych podmiotów notowanych na GPW. Santander funkcjonował uprzednio pod nazwą Bank Zachodni, który został założony w roku 1988. Zadaniem instytucji jest świadczenie usług bankowych, o czym więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy button. Siedziba główna przedsiębiorstwa znajduje się w Warszawie, przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi także ponad 650 innych placówek rozlokowanych w całej Polsce. Właścicielem firmy jest obecnie Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce Santander

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

256

Teoretyczny kurs otwarcia

255

Kurs zamknięcia

255

Najwyższy kurs

256.2

Najniższy kurs

252.8

Zmiana procentowa

0.31471

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania Santander, po zakończeniu sesji.

 

mBank - podstawowe informacje

 

Drugim podmiotem na który zwrócić dziś uwagę jest mBank, czyli kolejna instytucja działająca w sektorze bankowym. mBank to przedsiębiorstwo notowane na GPW, wchodzi w skład warszawskiego indeksu giełdowego WIG20. Przedmiotem działalności podobnie jak w przypadku wyżej opisywanej spółki jest świadczenie usług bankowych. mBank powstał w roku 1986 jako BRE - Bank Rozwoju Eksportu, główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy ulicy prostej, a jej właścicielem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Debiut giełdowy spółki miał miejsce w roku 1992, za kolejne istotne wydarzenie możemy uznać fuzję i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju w roku 1998. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce, naciśnij  poniższy button, a zostaniesz przekierowany do artykułu. 

 

Czytaj więcej
mBank - notowania, kurs akcji

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

281

Teoretyczny kurs otwarcia

276.4

Kurs zamknięcia

276.4

Najwyższy kurs

285

Najniższy kurs

272.8

Zmiana procentowa

-0.64701

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania mBank, po zakończeniu sesji.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk