• Odbierz prezent
 Sektor bankowy: mBank oraz Santander. Co się dziś działo z notowaniami spółek?
fot. freepik.com

Santander oraz mBank, są to dwie polskie spółki wchodzące w skład warszawskiego indeksu giełdowego WIG20, sklasyfikowane do sektora bankowego, notowane w systemie notowań ciągłych na Warszawskiej giełdzie. Sprawdźmy jak radziły sobie spółki podczas dzisiejszej, zakończonej już sesji handlowej.
Spółka Santander: opis, historia, notowania, podsumowanie sesji

Santander Bank Polska jest to jedna ze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podmiot zadebiutował w roku 2001. , który zrzesza dwadzieścia największych i najpłynniejszych podmiotów notowanych na GPW. Santander to kiedyś Bank Zachodni, który swój początek umiejscawia roku 1988. Zadaniem instytucji jest świadczenie usług bankowych, o czy więcej dowiesz się z poniższego artykułu. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Warszawie, przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi również ponad 650 innych oddziałów rozlokowanych na terenie całej Polski. Prezesem zarządu Santander Bank Polska jest Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Santander - notowania, kurs akcji

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

234.8

Teoretyczny kurs otwarcia

226.4

Kurs zamknięcia

226.4

Najwyższy kurs

237.2

Najniższy kurs

224.2

Zmiana procentowa

-4.31107

Kurs ostatniej transakcji

Tabela kursów i danych po zakończeniu sesji.

 

Spółka mBank - najistotniejsze dane, działalność, notowania, akcje

 

Drugim podmiotem na który zwrócić dziś uwagę jest mBank, czyli kolejna instytucja sektora bankowego. mBank to przedsiębiorstwo notowane na GPW, wchodzi w skład warszawskiego indeksu giełdowego WIG20. Głównym przedmiotem działalności jest dokładnie tak jak w przypadku banku Santander świadczenie usług z zakresu bankowość. mBank powstał pod nazwą BRE, czyli Bank Rozwoju Eksportu w roku 1986, główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy ulicy prostej, a prezesem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Debiut giełdowy podmiotu odbył się w roku 1992, sześć lat później miało miejsce kolejne istotne dla historii spółki wydarzenie - a mianowicie fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju. Więcej informacji o mBanku znajdziesz w poniższym artykułe. 

 

Czytaj więcej
Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce mBank

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

215

Teoretyczny kurs otwarcia

217.8

Kurs zamknięcia

217.8

Najwyższy kurs

221

Najniższy kurs

213.2

Zmiana procentowa

0.83333

Kurs ostatniej transakcji

Tabela notowań mBank.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk