• Odbierz prezent
Sektor bankowy i spółki paliwowe z największym negatywnym wpływem na WIG20
fot. freepik.com

Zakończenie tygodnia przeszło w spadkowych nastrojach na krajowym rynku, co było podsycane również gorszym sentymentem wykazywanym na giełdach zagranicznych. Fakt wygaśnięcia marcowej serii instrumentów pochodnych nie skutkował podwyższoną zmiennością. Począwszy od lekko spadkowego otwarcia, powodowanego słabszym na tą chwilę wykazywanym nastawienie zagranicznych kontraktów terminowych, w kolejnych godzinach kurs regularnie w mniej więcej stałym tempie obsuwał się.

Na wykresie 60-min najbliższym wsparciem jest środowy dołek przy wartości 1913 pkt

Jednocześnie została podkreślona strefa oporu 1971 pkt. w pobliżu zniesienia 50% ostatniej fali spadkowej. Na wykresie dziennym kurs pozostaje w ponad dwumiesięcznym trendzie bocznym, którego granice są w przedziale 1887 – 2030 pkt. Bieżące notowania zmierzają w kierunku podstawy.

W grupie spółek indeksu bazowego pogorszenie nastawienia dotknęło większość notowanych spółek,

największy negatywny wpływ na indeks miał sektor bankowy, górnictwo i spółki paliwowe. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje neutralny lub lekko spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty danych z rynku wtórnego amerykańskich nieruchomości.


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk