• Odbierz prezent
Sektor bankowy broni WIG20 przed ogromną falą spadkową – wiadomości giełdowe
fot. freepik.com

Czwartkowa sesja na krajowym rynku dla indeksu największych spółek zakończyła się blisko poprzedniego zamknięcia. Przed mocniejszym spadkiem WIG20 wybronił sektor bankowy, który niemal w całości skompensował gorsze nastroje na pozostałych spółkach. Kurs FW20 na wykresie 60 min podjął próbę wzrostowego odreagowania z początkiem sesji, która jednak dość szybko przygasła. Jako opór potwierdziło się zniesienie 61,8% z wcześniejszej fali spadkowej.

Wskaźniki AT wykazują neutralne nastawienie,

RSI jest w połowie zakresu wahań, niskie wartości ADX odnosząc się do wcześniejszego spadku sugerują przejście w trend boczny. Niepokój pojawia się na MACD, który jest bliski odwrócenia wcześniejszego sygnału wzrostowego. Na wykresie dziennym kurs pozostaje blisko linii szyi potencjalnej formacji RGR. Podstawowe wskaźniki w tym interwale utrzymują wskazania bardziej charakterystyczne dla trendu bocznego.

Znacznie słabsze nastroje towarzyszyły sesjom na giełdach zagranicznych, zwłaszcza amerykańskich

Mocna korekta głównych indeksów z kontynuacją zniżki na rynkach terminowych prawdopodobnie przełoży się na przynajmniej początkowe nastawienie dla krajowych notowań. Technicznie dla FW20 może znów pojawić się próba dolnego wybicia ze wspomnianej formacji RGR. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na pełniejszy odczyt o krajowym PKB za IV kw oraz w USA na raport o dochodach i wydatkach amerykanów.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk