• Odbierz prezent
Sejm uderza w firmy rodzinne!

Sejm opodatkowując spółki komandytowe uderzył w firmy rodzinne

  • Sejm przegłosował wczoraj projekt ustawy nakładający podatek CIT na spółki komandytowe.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan zaszkodzi to wielu polskim, rodzinnym firmom i nie przyniesie dodatkowych pieniędzy do budżetu państwa.

   Sejm opodatkowując spółki komandytowe uderzył  - 1

Posłowie nie posłuchali apelu 128 organizacji biznesowych i przedsiębiorstw, by odrzucić tę ustawę jako szkodliwą dla biznesu. Nie przyjęli do wiadomości, że spółki komandytowe nie służą do optymalizacji podatkowej. I że w większości przypadków powoływane są przez polskich przedsiębiorców prowadzących opodatkowaną w kraju jednoosobową działalność gospodarczą.

- Nałożenie podatku na spółki komandytowe najdotkliwiej odczują firmy rodzinne. Rząd wprowadził dodatkowe obciążenia w okresie największego kryzysu gospodarczego od 30 lat. To jest działaniem na szkodę gospodarki i polskich przedsiębiorców – mówi Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy, ekspert Konfederacji Lewiatan.

 


Konfederacja Lewiatan

Konfederacja Lewiatan – organizacja pozarządowa utworzona w styczniu 1999, reprezentująca interesy polskich przedsiębiorców prywatnych. Funkcję prezydenta konfederacji od 2019 pełni Maciej Witucki. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk