• Odbierz prezent
bitcoin segwit2x

Jeśli ktoś zastanawiał się jakie jest nastawienie uczestników rynku kryptowalut do kolejnego hard forka na łańcuchu Bitcoina, to dziś rynek dał mu odpowiedź. Kurs najpopularniejszej kryptowaluty wystrzelił dziś w górę, po informacji o zawieszeniu podziału łańcucha, znanego jako SegWit2x.

 

Serwisy CoinDesk i Reuters poinformowały dziś o zawieszeniu procesu SegWit2x, który miał doprowadzić do dwukrotnego zwiększenia rozmiaru bloku. Jeden z liderów projektu, Mike Belshe, poinformował dziś w mailu o tym, że SegWit2x zostaje wstrzymany ze względu na brak osiągnięcia konsensusu sieci w tej sprawie.

Kolejny, trzeci już hard fork Bitcoina, miał mieć miejsce w okolicy 16 listopada, w momencie osiągnięcia przez łańcuch bloku numer 494784.

 

W reakcji na doniesienia o wstrzymaniu SegWit2x cena Bitcoina wystrzeliła w górę. Kurs BTC/USD osiągnął nowe historyczne szczyty, rosnąc z okolic poziomu 7500,0 do około 7880,0. Po tym ruchu obserwowaliśmy silną korektę, która zniosła jak na razie połowę impulsu wzrostowego.

 

BTC/USD

bitcoin


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk