• Odbierz prezent
SEC szuka narzędzi do monitorowania sieci blockchain

Amerykański regulator finansowy SEC opublikował oświadczenie, w którym informuje o poszukiwaniach firm, które dostarczą instytucji narzędzia, służące do analizy danych znajdujących się na najpopularniejszych sieciach blockchain. Zainteresowane firmy mogą wysyłać swoje zgłoszenia do 14 lutego.

 

SEC poszukuje firm, które będą w stanie zapewnić bieżące dane z czołowych sieci blockchain
(takich jak m.in. bitcoin i Ethereum), co zapewni regulatorowi możliwość monitorowania poziomu ryzyka rynku kryptowalut oraz określania ram kontrolnych dla związanych z nim instrumentów finansowych. SEC szuka narzędzi, które z wykorzystaniem łatwego do analizowania dużej ilości danych formatu, pozwolą m.in. na skuteczne identyfikowanie transakcji.

 

Jest to o tyle istotne, że rynek wciąż oczekuje m.in. na akceptację, bądź odrzucenie przez SECD wniosków o możliwość wprowadzenia do handlu funduszy notowanych na giełdzie replikujących notowania bitcoina (Bitcoin ETF). Świadczy to również o tym, że amerykański regulator postrzega rynek kryptowalut jako istotną część rynków finansowych, którego nie da się dłużej marginalizować.

Czytaj także: Cboe ponownie składa wniosek o ETF na bitcoina do SEC

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, najbardziej oczekiwany przez rynek wniosek o Bitcoin ETF od giełdy Cboe w kooperacji z VanEck i SolidX, został wycofany przez wnioskujących, ze względu na wstrzymanie prac rządu Stanów Zjednoczonych. Jak poinformowano w czwartek 31 stycznia, Cboe złożyła kolej.. Czytaj
Cboe ponownie składa wniosek o ETF na bitcoina do SEC

 

Informacja ta jest zgodna z kierunkiem, jaki SEC zamierza przyjąć w tym roku, mającym na celu skupienie się na rynku kryptowalut. Ma on dotyczyć szczególnie zagadnień z zakresu bezpieczeństwa depozytowego inwestorów, poziomu ryzyka spowodowanego zmiennością cenową, a także świadomości technologicznej inwestorów, będących uczestnikami rynku walut wirtualnych.

 

Komisja SEC w listopadzie zeszłego roku poinformowała również, że w 2019 r. pojawi się pełna i ścisła instrukcja, pozwalająca na jednoznaczne zaklasyfikowanie konkretnego aktywa cyfrowego jako papieru wartościowego (ang. security).

Czytaj także: Czy SEC wpływa na kurs bitcoina i notowania kryptowalut? Analiza reakcji rynku

Nie od dziś wiadomo, że rynek kryptowalut, jako stosunkowo niewielki w porównaniu z wiodącymi giełdami papierów wartościowych i wręcz mikroskopijny w zestawieniu rynkiem walutowym, jest wyjątkowo wrażliwy na różnego rodzaju wiadomości i doniesienia medialne, zarówno te dobre, jak i złe. Nastroje in.. Czytaj
Czy SEC wpływa na kurs bitcoina i notowania kryptowalut? Analiza reakcji rynku

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk