• Odbierz prezent
SEC pomija kryptowaluty w agendzie regulacyjnej 2021

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła swój program regulacyjny na 2021 r., a kryptowaluty nie zostały w nim uwzględnione.

SEC w ciekawy sposób pominął kryptowaluty i blockchain na swojej liście priorytetów regulacyjnych na 2021 rok, zgodnie z Biurem Informacji i Spraw Regulacyjnych. Oficjalna publikacja nosi nazwę Spring 2021 Unified Agenda of Regulatory and Deregulatory Actions. Celem dokumentu jest zapewnienie “ważnego publicznego zawiadomienia i przejrzystości na temat proponowanych działań regulacyjnych i deregulacyjnych w ramach Oddziału Wykonawczego”, zgodnie z komunikatem.

Dokument przedstawia działania, które każda agencja administracyjna planuje podjąć zarówno w krótkim, jak i długim terminie.

Niektóre z pozycji, które znalazły się w agendzie regulacyjnej obejmują zarządzanie ryzykiem cyberbezpieczeństwa, reformy ujawniania krótkiej sprzedaży oraz poprawki do zasad nadzoru dla doradców inwestycyjnych.

Przewodniczący SEC naciska na szersze regulacje


Pominięcie kryptowalut, a w szczególności Bitcoina, jest nieco zaskakujące po tym, jak przewodniczący SEC, Gary Gensler, mówił o potrzebie regulacji kryptowalut. Przemawiając w Kongresie w maju, Gensler stwierdził, że jego pragnieniem jest uregulowanie kryptowalut w sposób podobny do rynku akcji.

Powiedział, że jedną z jego misji jest “wprowadzenie podobnych zabezpieczeń na giełdy, na których handluje się aktywami kryptowalutowymi. Tak jak na giełdzie nowojorskiej lub Nasdaq.” Podczas gdy Gensler jest pro-crypto, nie jest to pierwszy raz, kiedy stwierdził potrzebę rozszerzonych regulacji w celu ochrony inwestorów. W odcinku CNBC’s Squawk Box, przewodniczący przyznał, że jednym z podstawowych problemów są niezarejestrowane papiery wartościowe podszywające się pod kryptowaluty. “W zakresie, w jakim coś jest papierem wartościowym, SEC ma dużo władzy. I wiele tokenów kryptowalutowych, nie będę ich na ten moment nazywał kryptowalutami, są rzeczywiście papierami wartościowymi.”

Podczas gdy Gensler nie forsuje działań regulacyjnych w tym roku przeciwko kryptowalutom, niedawno złożył wniosek do Kongresu o rozpoczęcie przesłuchań i podjęcie oficjalnych kroków w celu kontroli kryptowalut. W ciągu miesiąca po tym wniosku nie podjęto żadnych oficjalnych działań.

Gensler nie jest jedyną dużą osobistością naciskającą na więcej ograniczeń regulacyjnych wokół kryptowalut. Senator Elizabeth Warren od dawna krytycznie odnosi się do kryptowalut, nazywając je “czwartorzędną alternatywą dla prawdziwej waluty”. Ostatnio zajęła twarde stanowisko przeciwko wydobywaniu Bitcoinów w Stanach Zjednoczonych, sprzeciwiając się negatywnemu wpływowi, jaki ma to na środowisko.

BeInCrypto Polska - SEC pomija kryptowaluty w agendzie regulacyjnej 2021


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk