• Odbierz prezent
Ścieżka dźwiękowa autorskiej gry Punch Punk Games – This is the Zodiac Speaking – nominowana do Fryderyków w kategorii Muzyka Filmowa!

Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do Fryderyków za rok 2020 w kategoriach Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej. Wśród pretendentów do nagrody – Album Roku, Muzyka Filmowa, Teatralna, Ilustracyjna – znalazła się ścieżka dźwiękowa autorskiej gry studia Punch Punk Games – This is The Zodiac Speaking. Za kompozycję odpowiada Agim Dzeljilji.

- Z wielką radością i satysfakcją przyjęliśmy informację o nominacji ścieżki dźwiękowej gry z naszego portfolio – This is the Zodiac Speaking – do najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce. Ogromnie gratuluję kompozytorowi Agimowi Dzeljilji. Cieszę się, że możemy się rozwijać zarówno w kategorii gry, jak również uczestniczyć w tworzeniu popkultury – mówi Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk Games.

This is the Zodiac Speaking to wysmakowana wizualnie i oparta na faktach historia śledztwa w sprawie nieuchwytnego i jednego z najbardziej tajemniczych seryjnych morderców w historii USA, Zodiaka. W październiku ub. roku gra zadebiutowała na PC i konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch. Wydawcą tytułu jest spółka Klabater.

- Dzięki warstwie muzycznej i wizualnej udało nam się przenieść graczy w samo centrum wydarzeń, do Kalifornii lat ’70 XX wieku, zachowując wierność prawdziwej historii Zodiaka. Nominacja do Fryderyków utwierdza nas w przekonaniu, że nasz projekt został doceniony w tych aspektach przez graczy – mówi Krzysztof Grudziński.

Do współpracy przy opracowaniu scenariusza spółka zaprosiła laureata nagrody Nike, Łukasza Orbitowskiego.

Punch Punk Games to producent gier o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z narracją i filmowym stylem. Założycielem studia jest Krzysztof Grudziński, reżyser i finalista międzynarodowego konkursu Papaya Young Directors z 2015 roku. Debiutancka produkcja spółki – Apocalipsis. Harry at the end of the world – została wyróżniona m.in. przez prestiżowy Guardian jako jedna z 10 najlepszych gier Indie na świecie w 2017 roku. Produkcja zdobyła liczne nominacje, takie jak Central and Eastern European Game Awards, Digital Dragons czy Pixel Heaven. Samo studio wyróżniono orderami Graczpospolitej.


***

O Punch Punk Games:

Punch Punk Games – studio założone w 2017 roku, które koncentruje się na grach o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Celem PPG jest zbudowanie studia klasy Indie Premium. Debiutancka produkcja studia – Apocalipsis – Harry at the end of the world, została wyróżniona, m.in. przez prestiżowy Guardian, jako jedna z 10 najciekawszych gier Indie na świecie w 2017 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk