• Odbierz prezent
Scaleway wprowadza na rynek Stardust, najtańsze instancje chmury obliczeniowej na świecie

Scaleway, drugi co do wielkości europejski dostawca chmury publicznej, ogłasza uruchomienie nowych wirtualnych instancji serwerów w chmurze - Stardust. Cena dostępu do instancji serwera to jedynie ćwierć eurocenta za godzinę, co czyni Scaleway Stardust najtańszym rozwiązaniem tego typu na świecie.

Stardust, wystartowało 2 listopada. To zupełnie nowe instancje obliczeniowe, kompatybilne z ekosystemem chmurowym Scaleway. Instancja Stardust to 1 procesor wirtualny, 1 GB pamięci RAM, 1 adres IPv4, 10 GB pamięci lokalnej i przepustowość do 100 Mb/s przy cenie zaledwie 0,0025 EUR/godzinę. Podobnie jak inne instancje obliczeniowe - programistyczne i ogólne oferowane w Scaleway - Stardust można odizolować od sieci publicznej za pomocą usługi Private Networks, wdrożonej w październiku.

Obecni klienci mogą wykorzystać instancje Stardust do tworzenia własnych skryptów, bez popadanie w uzależnienie od jednego dostawcy (vendor lock-in), do konfigurowania triggerów (portów wyzwalających)  czy tworzenia małych witryn sieciowych LAMP, VPNów lub hostów bastionowych. Klienci mogą również skorzystać z nowej usługi, aby przetestować cały ekosystem Scaleway i jego użyteczność dla ich projektów.

Każda usługa czy funkcja, którą obecnie oferuje chmura Scaleway, będą również dostępne na Stardust. Instancje Stardust będą najpierw uruchamiane w ograniczonej liczbie i z przydziałem dwóch instancji na konto: jednej położonej na serwerach w Paryżu i jednej w Amsterdamie, co umożliwi testowanie natywnych infrastruktur chmurowych z równoważeniem obciążenia w różnych regionach. Więcej instancji Stardust będzie regularnie udostępnianych nowym i obecnym klientom.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.scaleway.com/en/stardust-instances

Scaleway to drugi największy europejski dostawca usług w chmurze, który oferuje szereg pionierskich rozwiązań w obszarze infrastruktury chmurowej dla profesjonalistów. Jako jedyny oferuje kolokację prywatnych centrów danych i prywatną infrastrukturę z Scaleway Datacenter, serwery dedykowane Scaleway Dedibox dla maksymalnej kontroli i wydajności oraz elastyczne usługi chmury publicznej z nowoczesnym ekosystemem Scaleway Elements, kompatybilnym z S3,  standardami Kubernetes i Terraform. Siła marki Scaleway wynika z 20-letniego doświadczenia w opracowywaniu i wdrażaniu serwerów dedykowanych oraz zarządzaniu nowoczesnymi centrami danych. Scaleway rozwija działalność na całym świecie. Obecnie obsługuje klientów w ponad 160 krajach. Posiada cztery centra danych zlokalizowane we Francji oraz jedno w Holandii. Od września jego centrum danych jest też obecne w Polsce.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk