• Odbierz prezent
SATREVOLUTION S.A. podpisała list intencyjny w zakresie przeprowadzenia procesu fuzji lub przejęcia Spółki EASYCALL.PL S.A
fot. freepik.com

SatRevolution z siedzibą we Wrocławiu jest Spółką z bogatym doświadczeniem w realizowaniu zaawansowanych projektów w przestrzeni kosmicznej. Jako jedna z niewielu firm na świecie zajmuje się kompleksowo projektowaniem, produkcją i umieszczaniem na orbitach okołoziemskich nanosatelitów obserwacyjnych zbierających dane optyczne. Wrocławianie pierwsi w Polsce umieścili swoje satelity na orbicie okołoziemskiej. Satelity te stanowią podwalinę planowanej konstelacji, która w przyszłości ma pozwolić Spółce na stanie się światowym liderem branży.

Podpisanie listu intencyjnego ze EasyCall S.A. to kolejny krok, który Spółka SatRevolution realizuje zgodnie z przyjętą wcześniej strategią rozwoju. Działanie związane ze Spółką EASYCALL S.A. ma na celu zwiększenie możliwości, wymianę wiedzy oraz doświadczenia podmiotów.  EASYCALL S.A. jest spółką giełdową, notowaną na rynku NewConnect. Spółka pochodząca z Warszawy ma bogate doświadczenie jej głównych akcjonariuszy oraz Zarządu w zakresie budowania giełdowych grup kapitałowych, łączenia spółek kapitałowych, prowadzenia projektów biznesowych, jak również prowadzenia relacji inwestorskich, w tym komunikacji z rynkiem kapitałowym — w celu rozwijania i prowadzenia projektów związanych z rynkiem kapitałowym.

Budujemy największą konstelację do obserwacji Ziemi, która daje możliwość dostarczania nowych perspektyw dla ludzkości. Przesuwamy granice niemożliwego. Dokonany rozwój technologii pozwala SatRevolution na osiągnięcie tego, co było niemożliwe do osiągnięcia w przeszłości. Aby tego dokonać, potrzebujemy wartościowych inwestorów, których zamierzamy pozyskać poprzez wejście na rynek publiczny NewConnect. – powiedział Grzegorz Zwoliński CEO SatRevolution S.A.

Warty podkreślenia jest fakt, iż podpisanie powyższego listu intencyjnego to nie jedyne kluczowe działanie rodzimego producenta satelitów w tym kwartale. Spółka we współpracy z globalnym kosmicznym koncernem Virgin Orbit ogłosiła działanie związane z wyniesieniem na orbitę ziemi dwóch niewielkich satelitów: STORK-4 i STORK-5 (MARTA). Satelity w pełni zostały opracowane przez zespół SatRevolution. Krótko po umieszczeniu w przestrzeni okołoziemskiej, satelity mają zacząć zbierać obrazy i dane średniej rozdzielczości dla klientów z branż rolniczej i energetycznej.

O SATREVOLUTION
SatRevolution to polska firma, założona w 2016 roku w celu rozwoju konstelacji obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym (Real-time Earth Observation Constellation). Na celu ma stanie się największym na świecie operatorem satelitów EO. Spółka dąży do dostarczenia 1024 nanosatelitów na niską orbitę okołoziemską do 2026 roku, aby zapewnić całodobową obserwację Ziemi, kompletną produkcję satelitów i zarządzanie jednostkami, a także monitorowanie zgodności i doradztwo inżynieryjne na miejscu. Więcej informacji można znaleźć na stronie satrevolution.com.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk