• Odbierz prezent
Santander oraz mBank, czyli najbardziej płynne polskie spółki. Jak wygląda dziś sytuacja indeksu WIG20?
fot. freepik.com

Spółki Santander oraz mBank to dwa podmioty notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - należą one do sektora bankowego i wchodzą w skład indeksu WIG20. Sprawdźmy jak radziły sobie spółki podczas dzisiejszej, zakończonej już sesji handlowej.
Spółka Santander: opis, historia, notowania, podsumowanie sesji

Santander to jedna ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie, obrót akcjami podmiotu na GPW rozpoczął się w roku 2002. , który zrzesza 20 najpłynniejszych i największych polskich spółek. Santander funkcjonował uprzednio pod nazwą Bank Zachodni, który działał już od roku 1988. Instytucja działa w sektorze bankowym, o czym więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy button. Główna siedziba spółki mieści się w Warszawie przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi również ponad 650 innych oddziałów rozlokowanych na terenie całej Polski. Prezesem Santander Bank Polska jest Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Santander - notowania, kurs akcji

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

234.2

Teoretyczny kurs otwarcia

228.8

Kurs zamknięcia

228.8

Najwyższy kurs

239.2

Najniższy kurs

225.2

Zmiana procentowa

-4.98338

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania Santander, po zakończeniu sesji.

 

mBank - notowania, akcje, opis i charakterystyka spółki

 

Następną spółką, na którą zwrócimy dziś uwagę jest mBank, czyli kolejna instytucja działająca w sektorze bankowym. mBank to przedsiębiorstwo notowane na warszawskiej giełdzie, jest również częścią indeksu WIG20, który scala 20 najsłynniejszych i największych spółek. Przedmiotem działalności podobnie jak w przypadku wyżej opisywanej spółki jest świadczenie usług bankowych. mBank powstał pod nazwą BRE, czyli Bank Rozwoju Eksportu w roku 1986, siedziba główna instytucji znajduje się w Warszawie, przy ulicy Prostej, a prezesem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Debiut giełdowy spółki miał miejsce w roku 1992, sześć lat później miało miejsce równie istotne wydarzenie - fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce mBank, kliknij w poniższy button. 

 

Czytaj więcej
mBank - notowania, kurs akcji

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

257

Teoretyczny kurs otwarcia

250.2

Kurs zamknięcia

250.2

Najwyższy kurs

257.2

Najniższy kurs

248

Zmiana procentowa

-2.34192

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania mBank, po zakończeniu sesji.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk