• Odbierz prezent
Santander i mBank. Jak zakończyła się dzisiejsza sesja dla tych dwóch spółek?
fot. freepik.com

Santander oraz mBank, są to dwie polskie spółki wchodzące w skład warszawskiego indeksu giełdowego WIG20, sklasyfikowane do sektora bankowego, notowane w systemie notowań ciągłych na Warszawskiej giełdzie. W dzisiejszym artykule przyglądniemy się bliżej historii każdego z podmiotów, prowadzonej działalności, wynikom, notowaniom, a na końcu sprawdzimy jak spółki poradziły sobie podczas dzisiejszej sesji handlowej.
Spółka Santander: działalność, opis spółki, notowania, kurs akcji i podsumowanie dzisiejszej sesji

Santander to jedna ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie, obrót akcjami podmiotu na GPW rozpoczął się w roku 2002. , który zrzesza 20 najpłynniejszych i największych polskich spółek. Santander to kiedyś Bank Zachodni, który został założony w roku 1988. Zadaniem instytucji jest świadczenie usług bankowych, o czym więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy button. Siedziba główna przedsiębiorstwa mieści się w Warszawie, przy alei Jana Pawła II, Poza nią spółka prowadzi również blisko 650 placówek rozlokowanych na terenie całej Polski. Właścicielem firmy jest obecnie Michał Gajewski. 

 

Czytaj więcej 

Notowania spółki Santander

 

Nazwa spółki

Santander

Kurs otwarcia

232.8

Teoretyczny kurs otwarcia

234.8

Kurs zamknięcia

234.8

Najwyższy kurs

234.8

Najniższy kurs

228.4

Zmiana procentowa

2.44328

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania Santander, po zakończeniu sesji.

 

mBank: opis, działalność, akcje, notowania

 

Drugą spółką, na którą chcę zwrócić dziś uwagę jest mBank, czyli kolejna instytucja działająca w sektorze bankowym. mBank to przedsiębiorstwo notowane na warszawskiej giełdzie, jest również częścią indeksu WIG20, który scala 20 najsłynniejszych i największych spółek. Głównym przedmiotem działalności jest dokładnie tak jak w przypadku banku Santander świadczenie usług z zakresu bankowość. mBank powstał w roku 1986 jako BRE - Bank Rozwoju Eksportu, główna siedziba spółki znajduje się w Warszawie przy ulicy prostej, a jej właścicielem jest obecnie Cezary Stypułkowski. Giełdowy debiut odbył się w roku 1992, a kolejnym istotnym w historii wydarzeniem jest fuzja i przejęcie Polskiego Banku Rozwoju w roku 1998. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółce mBank, kliknij w poniższy button, a zostaniesz przeniesiony do artykułu. 

 

Czytaj więcej
Kurs otwarcia, zamknięcia, TKO i inne dane o spółce mBank

 

Nazwa spółki

mBank

Kurs otwarcia

217

Teoretyczny kurs otwarcia

220.8

Kurs zamknięcia

220.8

Najwyższy kurs

222.2

Najniższy kurs

211.8

Zmiana procentowa

4.94296

Kurs ostatniej transakcji

Dane i notowania mBank, po zakończeniu sesji.

 


Łukasz Parys

Redaktor portalu FXMAG, absolwent finansów i rachunkowości. Aktywny inwestor, z rynkami finansowymi związany prywatnie od 6 lat. Wieloletni obserwator i pasjonat rynków walutowych i giełdowych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk