• Odbierz prezent
Santander Bank Polska zwolni prawie 20% pracowników

Santander Bank Polska poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych. Jak wyglądają szczegóły?

 

W swym komunikacie Santander Bank Polska poinformował, że zarząd zdecydował o uruchomieniu procedury zwolnień grupowych. Bank zamierza zwolnić do 2 tysięcy osób do końca 2022 r. Stanowi to około 18,5% wszystkich zatrudnionych.

Dodano, że zwolnienia obejmą zarówno pracowników centrali, jak i sieci dystrybucji. Proces ten został rozłożony na 2 lata ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Bank poinformował również, że rozpoczyna negocjacje ze związkami zawodowymi. Mają one potrwać nie dłużej niż 20 dni i będą dotyczyć zakresu, warunków, skali i kryteriów przyjętych w procesie zwolnień grupowych. Bank dodał, że zamierza zapewnić pakiet osłonowy dla zwalnianych pracowników.

Jak do tej pory w okresie minionych miesięcy 2020 roku zatrudnienie w grupie spadło o 787 etatów. Na koniec września wyniosło 12 788 etatów.

W swym komunikacie bank uzasadnił swą decyzję następującymi słowami: „Decyzja banku wynika z dynamicznej sytuacji rynkowej oraz wielu zewnętrznych czynników, które mają znaczący wpływ na dotychczasowy model biznesowy, strategię działania i zdolność konkurowania.”

W pierwszych trzech kwartałach 2020 r. zysk netto Santander Bank Polska był niższy o 41% niż rok wcześniej.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk