• Odbierz prezent
Santander Bank Polska

23 lipca Santander Bank Polska przedstawił wyniki finansowe za I półrocze 2019 r. Zysk netto okazał się niższy od oczekiwań.

 

23 lipca przed sesją na GPW, Santander Bank Polska przedstawił wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 3,23 mld zł wobec 2,78 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Był więc o 16% wyższy niż rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji wyniósł 1,042 mld zł wobec 1,045 mld zł w porównywalnym okresie zeszłego roku. W pierwszym półroczu 2019 r. zysk netto należny akcjonariuszom wyniósł 957,9 mln zł wobec 1,09 mld zł rok wcześniej. W samym drugim kwartale zysk netto wyniósł 607,2 mln zł wobec 651 mln zł w analogicznym kwartale ubiegłego roku, był więc niższy o 7%. Zysk netto banku okazał się o 13% niższy od oczekiwań analityków.

Wyniki Santander Bank Polska za pierwsze półrocze nie są w pełni porównywalne z analogicznym okresem ubiegłego roku ze względu na wzrost skali działalności po przejęciu wydzielonej części Deutsche Bank Polska (bankowość detaliczna, prywatna i biznesowa) w listopadzie 2018 r. oraz znaczne koszty programów restrukturyzacyjnych i systemowych opłat nadzorczych.

Cena akcji banku w pierwszej godzinie wtorkowej sesji na GPW znajdowała się w okolicach 3,8% na minusie.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk