• Odbierz prezent
Santander Bank Polska

28 kwietnia Santander Bank Polska opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. Na wyniki banku wpłynęła sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

 

28 kwietnia przed sesją na GPW Santander Bank Polska opublikował raport finansowy za I kwartał 2020 r. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1,64 mld zł wobec 1,61 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 1,7% rok do roku. Był zgodny z szacunkami analityków. Wynik z tytułu opłat i prowizji wyniósł 538,2 mln zł wobec 520,1 mln zł przed rokiem. Był on wyższy o 3,5% rok do roku. Wynik z tytułu opłat i prowizji był zgodny z oczekiwaniami rynku. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy Santander Bank Polska wyniósł 170,9 mln zł wobec 339 mln zł rok wcześniej. Był on niższy o 49,6% rok do roku. Okazał się też niższy o 30% od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się zysku netto na poziomie 245 mln zł.

W I kwartale odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły 466,3 mln zł. Bank udostępnił klientom możliwość karencji w spłacie rat kapitałowych kredytów na okres od 3 do 6 miesięcy.

Bank zawiązał dodatkowy odpis w wysokości 119 mln zł na poczet spodziewanych strat kredytowych związanych ze skutkami pandemii.

W pierwszej godzinie wtorkowej sesji na GPW kurs akcji Santander Bank Polska zyskuje 2%.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk